3. октобар 2019.3. окт 2019.
ЈЕДНА ОД ПРЕЛОМНИХ
ВАТЕРПОЛО: РЕГИОНАЛНА А1 ЛИГА

Tреће коло A1 лиге доноси српски дерби и један од мечева чији исход може одредити шансе „делфина“ у борби за горњи део табеле. Домаћин је ПАРТИЗАН, можда и најпријатније изненађење у прва два кола.
Мењају се околности у домаћем ватерполу. Дуго је седмоструки шампион Европе био недодирљив за Шапчане, но претходне две сезоне, овдашњи тим је много успешнији. У пет мечева, четири пута је славио каснији шампион. Остали су „црно-бели“ без најбољих и најискуснијих играча у прелазном року на крају сезоне где су се испадања у нижи ранг спашавали кроз бараж, имају изуезетно млад тим, из своје школе уз неколико интернационалаца. Пре сезоне им је предвиђана тешка борба за опстанак, међутим у прва два кола су шокирали својим издањима. У првом колу је очекивано да Звезда има готово лакши тренинг, а на крају Партизан треба да жали за другим бодом, јер је имао и четири гола предности. Потом су гостовали моћном Јадрану у Херцег Новом. Пуне три четвртине су били равноправни и играчки и резултатски са учесником Лиге шампиона, чак и водили, имали напад за изједначење минут пре краја, а на концу поражени 10:8. Влаховић брани одлично, Радановић и Црногорац Радоњић су лидери екипе, следи их Радуловић, док је Гбадамаси на центарској позицији пронашао свој ритам. Аџић, Касум, Королија су велика имена, али некако су млади „гробари“ надоместили њихов одлазак и играју изнад очекивања.
Нашим играчима ће ово бити чак 11. званична утакмица ове сезоне. Радује озбиљност демонстрирана против Котора, односно прва и последња четвртина у дуелу са Јадраном. Чврста одбрана отвара пут ка успеху. Заустављајући шутере домаћих, већи део посла је урађен. Велкић и Гбадамаси су се упознали и тај окршај много тога може решити. Свакако је реч о дербију и притисак је на Шапчанима, Београђани још опстанак сматрају великим успехом. Југ, Младост и два Јадран су велики фаворити, а онда преостаје само једно место и бар четири кандидата. Све је јасно...

ТРВЛ - А1
3. КОЛО: Партизан – ШАБАЦ, Јадран (С) – Приморац, Југ – Јадран (ХН), Младост (З) – Ц. Звезда, Морнар (С) – Будва.
1. Југ 2 2 0 0 35:15 6
2. Младост (З) 2 2 0 0 34:14 6
3. Јадран (ХН) 2 2 0 0 21:17 6
4. ШАБАЦ 2 1 0 1 25:18 3
5. Јадран (С) 2 1 0 1 21:21 3
6. Приморац 2 1 0 1 15:22 3
7. Партизан 2 0 1 1 18:20 1