6. октобар 2011.6. окт 2011.
РУКОМЕТ: СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ

САЧУВАНА ЛИДЕРСКА ПОЗИЦИЈА

Металопластика ЗК (Шабац) ““ Рудар (Костолац) 30:26 (17:12)
Максималан учинак рукометаши Металопластика ЗК су сачували и после 3. кола. Овај пут, плави су били бољи од гостију из Костолца, који су показали да се нису случајно пласирали у Супер лигу
Хала Гимназије, гледалаца 700. Судије: Ненадић и Стефановић (оба Београд). Седмерци: МП Зорка Керамика 1 (1), Рудар 1 (1). Искључења МП Зорка Керамика 14, Рудар 10 минута.
Металопластика ЗК: Рајичић (7 одбрана), Карановић 6, Живановић, Кречковић, Видаковић, Марјановић 3, Драгаш 1, Медурић 3, Новаковић, Марковић 4, Грујичић 4, М. Митровић 3, Л. Митровић 6, Теодоровић, Арсић (2 одбране), Максимовић.
РУДАР: Ђорђевић (10 одбрана), Ивошевић, Бујишић 3, Митровић 6, Ракић 1, М. Стојковић, Лазић 5, Ивановић 3, Ајдачић, Копања, Недељков, Н. Стојковић, Вуковић, Милошевић 4, Нешовановић 4, Димитријевић.
Играч утакмице: Лука Митровић (МП Зорка Керамика)
Шабац, 1. октобар. Лидерска позиција у Супер лиги Србије је сачувана и након 3. кола. Иако је нови прволигаш приказао квалитетну игру, и потврдио да му је дефинитивно место у елити, Шапчани су потпуно заслужено тријумфовали, и показали да су ипак знатно квалитетнији тим.
На самом старту, у првих 10 минута минимално вођство су имали гости. До предности домаћи први пут стижу по истеку прве шестине меча, када је резултат био 6:5 за Металопластику. Преломни тренуци меча су се десили између 15 и 25 минута, када је одличном серијом, екипа Металопластике успела да дође до предности од 7 голова (17:10). На одмор се одлази при резултату 17:12. Друго полувреме је било углавном изједначено, а предност се кретала између 4 и 8 голова разлике, колико је било у 48. минуту (25:17). Са неколико чудних одлука, судијски двојац из Београда је допринео да неколико минута пред крај, гости приђу на 4 гола заостатка. Ипак победа плавих ни једног тренутка није била озбиљно угрожена. Предност од 4 гола је стајала на семафору и по истеку 60. минута (30:26)