2. децембар 2021.2. дец 2021.
Положити важан испит
КОШАРКА: ПРВА ЛИГА (Ж)

Ослабљена шабачка „Дуга“, без капитена Олге Степановић, очекивано је поражена у Новом Саду од Војводине, тима који пледира на пласман у плеј оф. После солидне прве четвртине, слаб наступ Шапчанки у других десет минута дао је прилику да се значајно одлепе Новосађанке и остваре убедљиву победу 71:45 (код Дуге: Хојзер 14, Продановић 12, Трипковић 8). Ипак, много важније за овдашњи клуб је оно што их очекује ускоро, а то је меч против Студента из Ниша где је тријуфм императив. Уз победу, Шапчанке су поново у златној средини, док би неуспех довео у несигурну борбу за опстанак. Испит за студенткиње и испит против студенткиња.

Нишлијке су до сада савладале само Пролетер, једини тим без победе, док су у већини осталих мечева били неравноправан ривал, оборивши неславни рекорд у поразу од Арт баксета.

Шапчанкама ће децембар бити врло интензиван, јер ће до 25. када следи тронедељна пауза одиграти дуеле против: Студента, Врбаса, Партизана, Радивоја Кораћа и меч Купа Србије.