10. март 2022.10. мар 2022.
БОКС: ПРВЕНСТВО ВОЈВОДИНЕ

Четири одличја

Боксер шабачке Мачве Урош Ћосић постао је шампион Војводине у категорији кадета до 48 кг. На Појединачном првенству Војводине организованом у Инђији титулу му је донео тријумф над Поповићем из екипе Вукова са Дрине, у занимљивом дуелу, 3:2.

Титула: У. Ћосић (фото: БК Мачва)

Шабачка колекција медаља, а надамо се и злата није коначна са овог такмичења, јер ће се за злато борити и Душан Станковић, члан клуба „Шабац“ који се надмеће у категорији кадета до 57 кг. Ривал у полуфиналу био је Ристић из Сомбора. Станковић је ушао у финале где га чека окршај против Душана Раденковића из Црвене Звезде. Финални меч ће бити организован у Шиду.

У борби за трон: Д. Станковић (фото: БК Шабац)

Бокс Шапца је заслужио још две бронзе. Пеђа Јовановић (БК Шабац) је освојио бронзу у категорији до 34 кг (кадети). Борио се против шест килограма тежег борца. Бронзу је заслужио и Кристијан Карановић, члан шабачке Мачве који се на постоље попео у великој конкуренцији кадета до 40 кг. Најпре је у четвртфиналу победио Мурину из Цемнета, а потом је поражен од Новакова (БК Професионалац).