24. март 2022.24. мар 2022.
Двојац не посустаје
КОШАРКА: ПРЛ ЗАПАД

Два кола пре краја једнак учинак. Екипе фаворити у претпоследњем колу. М015 дочекује Плану
Дерби одлуке је неминовност и јасно је да су и М015 и Раднички 1950. заслужили Другу лигу, али ће само један тим то и остварити. Шапчани су и незгодну Јагодину савладали на гостовању 88:80, додавши још један тим на списак оних које су савладали два пута ове сезоне. Значајан корак су Шапчани направили већ у првој четвртини коју су окончали са вишком од десет поена, а потом су стечено чували до краја у маниру искусних екипа.

Крагујевчани су имали свој дерби против Ивањице. Доминација у првој четвртини донела им је тријумф и исти учинак као Шапчани.

Оба тима су велики фаворити у претпоследњој рунди. М015 дочекује Плану у Шапцу, тим којег су рутински савладали у првом делу плеј офа. Раднички је гост Лознице. Свакако титулу осваја победник великог дербија у Крагујевцу осим уколико Лозничани не изненаде, те омогуће М015 титулу и у случају пораза мањег од 12 поена разлике, но шансе су минималне.