26. мај 2022.26. мај 2022.
У. Гајић – (фото: subotica.info)

РВАЊЕ: ПОЈЕДИНАЧНО СЕНИОРСКО ПРВЕНСТВО

Угљеша вицешампион Србије

Шабачки рвач Угљеша Гајић освојио је сребрну медаљу на Појединачном првенству Србије у рвању Грчко – римским стилом на којем је наступио рекордан број клубова и учесника. Било је то 91. издање Првенства.
На струњачи се борило 137 рвача из 21 клуба у Србији. Угљеша је био један од седам рвача шабачког Витеза. Наступао је у категорији до 67 кг. Остварио је три победе. Најпре је савладао Марчетића из Сомбора, потом Рекечкија, такмичара Полета из Кањиже, а финале и медању је осигурао победом против борца Пролетера Миолског.

У великом финалу бољи је био репрезентативац Србије Себастијан Нађ из Спартака. Он је у првом колу био бољи од Угљешиног брата Момчила.

Међу преосталим борцима „Витеза“ највише су показали Глигорић у категорији до 77 кг Дејан Чикарић међу борцима до 130 кг који су изгубили борбе за бронзану медаљу.