15. септембар 2022.15. сеп 2022.
Пет шабачких одличја
ТЕКВОНДО: КУП СРБИЈА ЗА СЕНИОРЕ

Шабачки теквондо је заслужио пет одличја на Отвореном Купу Србије у конкуренцији сениора. Најбоље борце је угостио Вршац и хала „Миленијум“. У три тежинске категорије Шапчани су били најбољи, а по једна титула одлази у сваки од овдашњих клубова.

Урош Белановић (ТК Шабац) освојио је прво место у категорији до 58 кг, Лазар Драгојевић (Винер чиви) показао је највише међу теквондистима до 68 кг, док је Иван Карајловић (Летњиковац) победио у категорији до 80 кг. Уз злата освојена су и два сребра, Марко Михаиловић (ТК Шабац) (до 54 кг), односно Виктор Пушкић (Летњиковац) у категорији тежих од 87 кг.

Екипно, ТК Шабац је најуспешнији међу шабачким клубовима. Освојио је друго место у мушкој конкуренцији, четврто укупно. Летњиковац је трећи међу теквондистима, пети укупно, док је Винер чини шести међу борцима, укупно десети. Свеукупни победник очекивано је београдски „Галеб“, следе „Азија“ и „Бањица“. Укупно се такмичило 34 екипе.