6. октобар 2022.6. окт 2022.
Јоксимовић и Рогић на трону
БОКС

Шабачки клупски бокс није имао представнике у финалима Појединачног првенства Србије организованог у Сомбору, међутим бокс Шапца, односно Мачванског округа имао је своје представнике у Сомбору, а двојица су освојила златне медаље.

У перо категорији (до 57 кг) некадашњи члан клубова „Живорад Рајшић“ и „Мачва“, данас репрезент клуба „Сомбор“ Раде Јоксимовић освојио је титулу победом против Пантића из Ниша 4:1. Учесници финала су добили и призанње за најборбенији пар. Титулу категорије до 71 кг (полусредња) заслужио је боксер „Партизана“ Игор Рогић, рођен у Белотићу, поникао у Мачви. Он је у финалу убедљиво победио, једногласном одлуком Шерифовића из Гоше 5:0.

Јоксимовић у дресу Сомбора и Рогић наступали су у прва два кола Регионалне лиге недуго после првенства.
Јоксимовић је у првом мечу победио такмичара Марибора Давуд Резаија 4:1 поенима, док је у другом дуелу поражен од Рахмића (Славија) 2:0 прекидом у првој рунди. Рогић, који наступа у регионалном такмичењу за Нови Пазар најпре је победио Подгоршека (Марибор) једногласно, а потом на исти начин поражен од Савковића из Никшића.