Инфо

27. новембар 2025.27. нов 2025.
Ј. Лукић (фото: прив. фб профил) и Н. Кљајић (фото: прив. фб профил)

Ј. Лукић (фото: прив. фб профил) и Н. Кљајић (фото: прив. фб профил)

ТЕКВОНДО: ЕВРОПСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО

Европска шампионка и вицешампион

Велики успех шабачког теквондоа у Швајцарској. Јана Лукић и Никола Кљајић класу потврдили на највећем такмичењу ове године
Шабачки теквондо је остварио велики успех на Европском првенству за јуниорке и јуниоре. Из подножја Алпа су се вратили овенчани титулама шампионке и вицешампиона. Шабац има најбољу теквондисткињу у Европи у категорији до 55 кг и другог најбољег теквондисту Континента у категорији до 59 кг. Србија је била врло успешна и као тим, те је освојила и екипну титулу на ЕП.

Јана Лукић је шампионка Европе! Репрезентативка која брани боје Летњиковца, постала је у Швајцарској најбоља. Ранг на европској листи омогућио јој је да буде слободна у првом колу. У другом је савладала Душицу Берлишеву (Северна Македонија), потом Ноу Бекерс (Белгија), чиме је осигурала медаљу. Мумуне Нур Гоз (Турска) је побеђена у полуфиналу и на концу, у финалу, Лакел Лорингс (Француска). Уз њу је био тренер Иван Карајловић.

Никола Кљајић, теквондо репрезентативац, члан ТК Шабац, постао је јуниорско вицешампион Европе. Био је, попут Јане, слободан у првом колу. Савладао је, у другом колу, ривала из Азербејџана Фуада Махарламу, затим у трећем Италијана Рикарда Пастореа. Успешно је обезбедио медаљу победом против Руса Сергеја Иакела. У финалу је Кљајић поражен од ривала из Велике Британије Александера Шерата. Предовдио га је, у Швајцарској, тренер Милош Лазић.

Најновији број

9. јануар 2026.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa