Осамнаеста смотра Шабачке фотографске задруге окупила 19 аутора, уз ексклузивни увид у архиву из 1937. године
Осамнаеста годишња изложба Шабачке фотографске задруге отворена је у Галерији Културног центра, представљајући пресек рада 19 аутора. Овогодишња поставка од 56 радова, које је селектовао мајстор фотографије Милан Марковић, фокусирана је на савремени израз, али са једним специфичним историјским освртом.
Фото: "Глас Подриња"
Као посебан куриозитет овогодишње смотре, председник ШФЗ Владимир Ђинић издваја пано са историјским документима.
Фото: "Глас Подриња"
-Реч је о огласу о изложби аматерске фотографије у Лесковцу из 1937. године, уз који се може видети и извештај из Лесковачког гласника који је касније пренео и Шабачки гласник. Препоручујем посетиоцима да то погледају, јер представља један од првих трагова организованог аматерског бављења фотографијом код нас — истакао је Ђинић и додао да су аутори имали потпуну слободу у избору радова за селекцију.
Чланови ШФЗ 1. Слободан Богуновић 2. Раденко Бошковић 3. Ђорђе Возаревић 4. Дејан Вујић 5. Синиша Граовац 6. Владимир Ђинић 7. Зоран Илић 8. Пантелија Илић 9. Петар Лотиња 10. Владимир Мијаиловић 11. Мишко Радовановић 12. Никола Раковић 13. Стефан Рашковић 14. Михаило Симовић 15. Бранко Станић 16. Предраг Филиповић 17. Бранко Цвијетић 18. Ненад Миленковић 19. Иван Вукашиновић Зоран Илић Птица Селектор изложбе МФ ФСС Милан Марковић
Историчарка уметности Соња Петровић Јагић на отварању је истакла да је квалитет радова, упркос променама у технологији, остао непромењен.
Фото: "Глас Подриња"
-Посебно је значајна ова, 18. изложба фотографија, не само за Културни центар, него и за град јер окупља велики број фотографа. Драгоцено је што се на једном месту могу видети различите фотографије, не само оне у колору.