1. новембар 2012.1. нов 2012.
РУКОМЕТ: „МЕРКУР ОСИГУРАЊЕ“ СУПЕР ЛИГА, 7. КОЛО

ДЕВЕТ ИГРАЧА НА ЛИСТИ СТРЕЛАЦА

РК „Металопластика“ - РК „Колубара“ 31:25 (15:14)
Остварили су шабачки рукометаши још једну суперлигашку победу у веома тешком сусрету против много искусније екипе из Лазаревца. Прво полувреме протекло је у константном вођству домаћина. У 26. минуту, после поготка Филипа Марјановића из контранапада, већ је било четири гола разлике. Али тада се догодило нешто што шабачка рукометна публика није видела први пут. Мало већа предност као да је успавала домаће играче, почели су да греше, нису искористили пет последњих напада у низу на крају првог полувремена. Гости су у међувремену постигли три гола, па су домаћини на одмор отишли само са једним голом предности. У наставку све је опет изгледало много озбиљније, а када су десетим голом Милоша Драгаша, у 55. минуту „плаво - бели“ поново дошли до „плус четири разлике“ (27:23), могао се чути коментар појединих навијача „само да се не понови финиш првог полувремена“. Није се поновио. Већ минут касније, голом Алчаковића из контре већ је било 28:23, непун минут касије, исти играч поново „буши“ гол „кртица“ из Лазаревца (29:23), а у 58. минуту капитен Милош Митровић прави великих и недостижних седам разлике за „Металопластику“ 30:23.