ВАТЕРПОЛО: ПРВА “Б“ ЛИГА СРБИЈЕ, 1. И 2. КОЛО

ПОБЕДА У БЕОГРАДСКОМ “ХРАМУ ВАТЕРПОЛА“

ВК “Шабац“ ““-ВК “Спартак Прозивка“ 10:3 (0:2, 3:1, 3:0, 4:0)
ВК “Партизан 2“ - ВК “Шабац“ 10:11 (4:4, 2:3, 2:1, 2:3)
У првом колу Прве „Б“ ватерполо лиге Србије, екипа ВК „Шабац“ била је домаћин на безену у Обреновцу екипи „Спартак Прозивка“ из Суботице. Једна од занимљивијих чињеница везаних за овај сусрет је и случајност да се по трећи пут екипа из Шапца налази у улози домаћина у првом колу такмичарске сезоне. За разлику од претходне две године, овога пута ВК „Шабац“ био је успешнији и остварио победу. У првој четвртини, после неколико неискоришћених прилика екипе из Шапца, ВК „Спартак“ је поготком у последњој секунди прве четвртине, овај део утакмице завршио солидним резултатом 2:0 у своју корист. Почетком друге четвртине „Спартак“ је постигао трећи гол и повео са 3:0. Када су сви помислили да постоји могућност да се прошлогодишњи сценарио понови, подсећамо да је тада екипа “Спартака“ славила у Обреновцу против Шапчана, екипа „домаћина“ успоставила је контролу над утакмицом и до краја друге четвртине постигла три поготка. На паузу се отишло уз нерешен резултат 3:3.
До краја утакмице екипа из Шапца наставила је да доминира и у преостале две четвртине шабачки ватерполисти постигли су још седам погодака, без примљеног гола. Поред похвала свим играчима, треба истаћи голмана Дарка Алексића, који није дозволио да му се лопта нађе иза леђа, скоро пуне три четвртине. ВК „Шабац“ имао је и пет од дванаест искоришћених напада са играчем више