КОШАРКА: ПРВА СРПСКА ЛИГА

ПУЧЕ СТОТКА

Шабац-Уб 112:93 (27:20, 22:18, 23:31, 40:24)
Хала спортова “Зорка“. Гледалаца 500. Судије: Лакетић и Жунић (Ужице)
Шабац: Ђонлић 2, Вуковић 6, Нешић 2, Тадић 12 (1-0), Којић 6, Миљковић 32 (10-10), Бајић 14, Пуљезевић, Тодоровић 33 (14-13), Ивановић 5, Штрбац, Пилиндавић.
Уб: Ивковић 2, Јагодић, Јадранин 9, Дрекић 1 (2-1), Ратковић, Веселиновић 36 (15-15), Смиљковић, Јаковљевић 27 (6-4), Даниловић 3, Поповић 15 (1-1).
Крајњи резултат утакмице може да завара оне који нису присуствовали мечу. Екипа Шапца је остварила још једну убедљиву победу и незадрживо граби ка свом циљу, пласману у Прву Б лигу, али далеко од тога да је било лако.
Био је то дуел две изузетно расположене шутерски екипе а тренери својим момцима могу да замере на игри у одбрани. Публика је зато могла да ужива, видела је 25 тројки и 205 постигнутих поена.
На полувремену је изгледало да ће Шапчани лако доћи до убедљивог тријумфа јер су имали 11 поена предности а Милан Миљковић је са 23 поена био најрасположенији за игру. У трећој и почетком четврте четвртине ствари су се промениле и гости су почели да топе предност. Успели су чак и да изједначе, али онда је прорадио Александар Тодоровић чије су две тројке преломиле меч и до краја утакмице он је постигао 33 поена и био најефикаснији играч домаће екипе. Добро су одиграли и Тадић и млади Бајић али су и остали кошаркаши дали свој допринос за победу од 19 разлике.