28. фебруар 2013.28. феб 2013.
РУКОМЕТ: ДРУГИ ПОРАЗ МЕТАЛОПЛАСТИКЕ У ПРОЛЕЋНОМ ДЕЛУ ПРВЕНСТВА

ДАНАК ПРОМАШАЈИМА

Врбас ““ Металопластика 24:22 (10:6)
Хала: ЦФК „Драго Јововић“. Гледалаца: 1 500. Судије: Савић, Радуловић (оба Београд), Искључења: Врбас 4, Металопластика 4 минута.
Врбас: Влаисављевић, Митровић 2, Комненић, Орбовић, Војводић 6 (4), Делибашић 2, Босанчић 1, Лучић 2, Н. Перовић 6, Вранеш, Санчанин 2, В. Перовић 4(1), Радуловић (24 одбране).
Металопластика: Максимовић (2 одбране, 1 седмерац), Карановић 6, Калајановић, Миловановић, Алексић, Стевановић, Медић 2, Марјановић 5 (2), Рајичић (12 одбрана, 1 седмерац), Обрадовић, Марковић 1, Грујичић 3, Јездимировић, Митровић 4, Продановић 1.
Играч утакмице: Радуле Радуловић (Врбас)
Одбрана најаче оружје шабачког тима овога пута била је на висини задатка. После почетног вођства Металопластике од 2:0, домаћи су први гол постигли тек у осмом минуту а после добрих одбрана свог голмана Радуловића заредом још три и повели са 4:2. Шапчани узвраћају и изједначавају резултат на 4:4. Све до пет минута пре краја полувремена играло се гол за гол. Домаћи су у финишу овог дела меча искористили слабу реализацију шабачких рукометаша и серијом 4:1 отишли на одмор са четири гола предности.
У првих седам минута наставка „пластичари“ су искористили добру игру у одбрани и ефикаснијим нападом стигли на два гола минуса. Након тога уследила је поново слаба игра у нападу, неискоришћени зицери, промашаји гола и добре одбране домаћег голмана резултирале у 52. минуто највећим вођство Врбаса од седам голова разлике 21:14. Последњих осам минута протекло је у знаку добре игре шабачког тима који ангажованом одбраном и сигурнијом реализацијом два минута пре краја стигао на два гола заостатка 20:22. Када се очекивало да може доћи до преокрета, Врбашани су сигурном реализацијом са седам метара одлучили победника ове занимљиве утакмице у којој су одбране обе екипе имале свој дан.