28. март 2013.28. мар 2013.
РУКОМЕТ: МЕТАЛОПЛАСТИКА ОСВОЈИЛА ВРЕДАН БОД У ЛАЗАРЕВЦУ

СЈАЈНИ ФИНИШ ПЛАСТИЧАРА

Колубара ““ Металопластика 20:20 (10:10)
СРЦ “Колубара“. Гледалаца: 250. Судије: Радуловић, Савић (оба Београд). Седмерци: Колубара 1(0), Металопластика 2(2). Искључења: Колубара 8, Металопластика 20 минута. Црвени картон: Пантелић (Металопластика) у 54. (3х2), Грујичић (Металопластика) у “˜58.(3х2).
Колубара: Ђукић, Симић, Милашин Тривић, Марковић, Павловић 2, Чаваљуга 4, Ненадић, Ристић, Томић 5, Пилиповић 4, Ђорђевић (6 одбрана), Грујић, Милош Тривић, Петровић 4, Радић, Митровић 1.
Металопластика: Рајичић (7 одбрана), Карановић 3, Калајановић, Алексић, Медић, Палевић, Марјановић 4(1), Пантелић, Обрадовић, Марковић 1, Арсић (3 одбране), Грујичић 2(1), Митровић 3, Продановић 7, Бојанић.
Играч утакмице: Милош Продановић (Металопластика)
Рукометаши Металопластике су у последња два сусрета освојили три бода и тако поправили утисак након слабог учинка у првих пет кола пролећног дела првенства.
Прво полувреме протекло је у изједначеној игри и честим смењивањем у вођству али се ипак на одмор отишло са нерешеним резултатом. Почетком другог полувремена искусна екипа Колубаре стигла је до два гола предности а десет минута пре краја и до највеће од пет голова разлике 18:13. Шапчани се нису предавали. Веома ангажованом игром у одбрани променили су однос снага на терену и лаким головима из контранапада топили предност Лазаревчана. Три минута пре краја серијом 3:0 са играчем мање преко Марјановића стижу до изједначења и вредног бода који их је вратио на четврту позицију на табели. Имали су плави прилику да освоје и други бод али је пет секунди пре краја досуђен фаул Карановића у нападу па су се актери на крају морали задовољити поделом бодова.