19. септембар 2013.19. сеп 2013.

ШАПЧАНИ У ЕКИПИ СРБИЈЕ

На 44. Турниру који носи назив „Меморијал проф. Бојан Хроватин“ у атлетици одржаном 13. - 15.09.2013. у Марибору - Словенији, поред представника удружења параплегичара Словеније у међународној конкуренцији учествовали су представници БИХ, Хрватске и Србије. Екипу Србије чинили су параплегичари из Шапца, Сомбора и Суботице.
Атлетска такмичења су држана на атлетском стадиону у Марибору где се у 5 категорија ОСИ такмичило 60 атлетичара.
У појединачној конкуренцији Кристина Аранчић из Суботице освојила је две златне медаље: тробој (кугла копље, диск) и трка на 100 метара, Славиша Савић из Шапца освојио је 2 сребрне медаље: тробој (кугла, копље и диск) и трка на 100 метара, Никола Николаш из Сомбора освојио је бронзану медаљу у тробоју (кугла, коље и диск) и Славољуб Авдић из Шапца имао је добре резултате 4. Место тробој и 5. Место трка на 100 метара.