17. октобар 2013.17. окт 2013.
РУКОМЕТ: МЕТАЛОПЛАСТИКА ОСВОЈИЛА БОД У ВЕЛИКОЈ ПЛАНИ

ПРОПУШТЕНА ШАНСА

Морава ““ Металопластика 25:25 (13:13)
ТСЦ Велика Плана. Гледалаца: 400. Судије: Алимпић, Црњански (оба Б. Паланка). Седмерци: Морава 1 (1), Металопластика 4 (2). Искључења: Морава 6, Металопластика 12 минута.
Металопластика: Максимовић (3 одбране), Травар, Спахић, Алексић, Палевић, Марјановић 1, Канкараш 3, Медурић, Обрадовић 3, Марковић, Арсић (9 одбрана), Грујичић 2, Митровић 6, Продановић 5, Милосављевић 2 (1), Драгаш 3 (1).
У веома неизвесном сусрету са пуно резултатских преокрета, Металопластика је освојила бод у дуелу са дебитантом у елити екипом Мораве. У већем делу утакмице играло се гол за гол. На почетку другог полувремана Шапчани су повели са 16:14. Десет минута касније домаћи су изједначили. Резултатска неизвесност потрајала је све до финиша. У последњем минуту резултат је гласио 25:24 за шабачки тим. Тридесет секунди пре краја домаћи су голом из полуконтре стигли до изједначења. „Пластичари“ нису успели да у последњем нападу искористе шансу и дођу до победе па су се на крају морали задовољити једним бодом. Овога викенда чета тренера Славка Новаковића поново гостује. Овога пута старом ривалу екипи Југовића.
- Очекујем тешку утакмицу. Југовић има младу и квалитетну екипу. Даћемо све од себе како би се и са овог гостовања вратили непоражени - рекао је Немања Обрадовић организатор игре шабачког тима.