2. јул 2015.2. јул 2015.
АТЛЕТИКА: БАЛКАНИЈАДА ЗА МЛАЂЕ ЈУНИОРЕ

БАЛКАНСКА БРОНЗА ЈАСМИНЕ ПРУГИНИЋ

Шабачки атлетичари и ове године настављају низ балканских медаља! У суботу је у Сремској Митровици одржана Балканијада за млађе јуниоре на којој је чланица АШК-ТЕМПА, Јасмина Пругинић освојила бронзану медаљу у дисциплини 2.000 м стипл.
- Јасмина се до задњих 150 метара борила са Туркињом за прво место, а онда је на последњој воденој препони изгубила корак и пала у воду. Тај њен пех искористила је хрватска атлетичарка и у задњих 5 метара успела да је победи, изјавио је њен тренер Борко Антонић.
Јасмина већ у суботу путује у Колумбију на Светско првенство где очекује улазак у финале у истој дисциплини.
Истог викенда у румунском Пиетештију, Јагода Зечевић је трчала Балканијаду за јуниоре где није успела да одбрани прошлогодишњу титулу на 1.500 метара, завршивши трку на петом месту.