3. март 2016.3. мар 2016.
СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 16. КОЛО

Ивановић за победу

РК “Рудар“ - РК “Металопластика“ 20:21 (9:14)
Гледалаца 300. Судије: Ковач (К.Митровица) и Милосављевћ (Звечан). Делегат: Буквић (Панчево). Седмерци: Рудар 1 (1), Металопластика 5 (2); Искључења: Рудар 4, Металопластика 12 минута.
РК РУДАР: Стајковић, Ивошевић, Аврамовић 2, Богдановић, Божић 1, Бабић 5, Недељковић Н. 2, Недељковић И. 4, Копања, Уранкар, Огњановић, Деспотовић, Тица 2, Мердовић, Димитријевић 4, Милошевић (кап). Тренер: Ајдачић
РК МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Драгићевић 4, Миловановић 6, Дакић, Голубовић 3, Мариновић, Остојић 2, Алексић, Марковић, Арсић, Ђукић, Јездимировић, Митровић (кап), Илић 4, Ивановић 2, Петровић. Тренер: Вуковић.
Као и у претходним дуелима, прва четвртина утакмица Металопластике личи на загревање Шапчана и упознавање противника. На гол једне екипе, истом мером узвраћао је ривал и тако све до 15. минута. Када се разбранио Арсић, а добар наступ најавио млади Миловановић, уз подршку придошлице Голубовића, врло брзо је шабачки тим створио значајну предност. Међутим, игра из другог дела свакако је забринула Веселина Вуковића. Само два гола за 22 минута, уз два промашена седмерца и неколико изгледних прилика, донело је велико самопоуздање голману Рудара Уранкару. Предност се топила, нестала, а потом и прерасла у минус 2, у 52 минуту, 18:16. Опоравак је уследио у завршници. Враћена је равнотежа на семафору. На срећу, играча више у последњем минуту искористила је Металопластика, конкретније, Младен Ивановић, за нову победу.
Како смо и најавили пре наставка лиге, у Костолцу је „Металопластика“ осигурала и математички плеј оф, а сада следи гостовање Партизана. Пре те утакмице, „пластичари“ су синоћ гостовали у Жабљу, у првој четвртфиналној утакмици Купа Србије.