3. март 2016.3. мар 2016.
ФУДБАЛ

ЗАСЛУЖНА ПОБЕДА

ФК „Мачва“ ““ ФК „Сопот“ 2:0 (1:0)
Остаје питање колико је „Сопот“ адекватан противник за „генералку“ пред наставак првенства, с“™ обзиром да се ради о екипи која је осма у Српској лиги „Београд“ без значајнијих амбиција на пролеће, али ако то ставимо по страни, може се рећи да је „Мачва“ остварила заслужену победу и да је била боља од ривала.
У предност, Шапчани су дошли ваћ на почетку, у 4. минуту. Ђермановић је шутирао са ивице казненог простора, лопта је на путу погодила халфа Сопота и преварила чувара мреже. И после гола, „црвено ““ црни“ су имали иницијативу, али је она резултат дала тек у последњој четвртини утакмице. После центаршута са десне стране, изненађујуће у прилици нашао се млади Јевтић. Лепо је уштоповао лопту и погодио супротан угао за коначних 2:0. Било је још полуприлика и прилика за Мачву, а два пута су припретили и гости. Не баш лепа утакмица за гледање.