3. март 2016.3. мар 2016.
ПРВА А ЛИГА ““ 12. КОЛО

Први пораз

ВК „Београд“ ““ ВК „Шабац“ 12:10 (2:2, 3:4, 2:1, 5:3)
Базен „Ташмајдан“. Гледалаца 200. Судије: Балажевић и Станојевић. Искључења: Београд 13, Шабац 13. Петерци: Београд 1 (1)
БЕОГРАД: Миљевић, Чабрило 2, Вуковић, Марковић, Симић 1, Петковић, Бијелић 4, Стјепановић, Даничкић, Шуберић 2, Пешикан, Цветковић 1, Милић, Димитријевић. Тренер: Саковић.
ШАБАЦ: Алексић (кап), Петровић 1, Марковић 2, Пролић, Носовић 1, Ешкерт 2, Цар 1, Матовић 1, Укуманов 1, Лончарић, Тешић, Тенжера, Поповић, Мијатовић. Тренер: Николић.
Први пут од 27. децембра 2014. године, Шапчани су морали да честитају ривалу. Скалп лидеру, после 14 месеци, скинуо је „Београд“.
Почео је боље домаћи тим, повео са 2:0, али већ до краја први осам минута, Шапчани враћају егал 2:2. Игра се гол за гол у наставку, да би у самој завршници овдашњи играчи дошли и до предности 6:5. Равноправан дуел води се током трећег периода, али овај пут нијансе одлучују у корист „ајкула“. Када су тимови изједначени, предност од два гола, углавном буде кључна. Неколико минута пре краја, два везана гола доносе домаћину недостижних и коначних 12:10.
Пораз нема последице по пласман Шапчана, прво место је извесно без обзира на исходе у преостала два кола, док је „Београд“, на овај начин оверио пласман у бараж.