10. март 2016.10. мар 2016.
СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 17. КОЛО

Миловановић за пету у низу

РК „Металопластика“ ““ РК „Партизан“ 27:26 (16:15)
Хала „Зорка“. Гледалаца: 2.000. Судије: Ковач (К. Митровица) и Милосављевић (Звечан). Делегат: Мандић (К. Митровица). Седмерци: МП 3 (2), Партизан 3 (3). Искључења: МП 8, Партизан 6 минута.
РК МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Драгићевић 4, Миловановић 1, Дакић, Голубовић 7, Мариновић 3, Остојић 4, Алексић, Марковић, Арсић, Ђукић, Митровић (кап) 2, Илић 3, Ивановић 1, Петровић 2. Тренер: С. Стојиновић.
РК ПАРТИЗАН: Живковић 6, Сретеновић 2, Томић, Потежица, Ђуричић, Перуничић 1, Радојковић 6, Стевановић, Кукић 2, Пешић 1, Максић, Радовић, Поповић 2, Мршуља (кап) 6, Стоиљевић, Ћућуз. Тренер: Н. Максић.
„Партизан“ је фуриозно отворио меч и са три брза гола дошао у предност. Ипак, пресабирање домаћих било је једнако брзо, те је већ у шестом минуту било нерешено, 4:4. Од тог тренутка, до самог краја, меч је био потпуно изједначен, а све што су ривали могли да остваре, била је минимална предност. У првом полувремену, благу контролу резултата имао гостујући тим, но у последњих десет минута, Шапчани праве преокрет и обезбеђују 16:15 на паузи.
Голубовић и Остојић са једне, Живковић и Радојковић с“™ друге стране, исти ритам одржавају и у наставку. Вероватно једино вођство од два разлике, „Металопластика“ је имала у 45. минуту, 22:20, али је трајало свега четири минута. Неизвесна завршница била је сигурна. Од 57. до последњег минута, екипе нису погађале мрежу, а онда је Немања Миловановић постигао гол 30 секунди пре краја, први, али и највреднији. Имао је гостујући тим напад за изједначење, но Арсић је сјајно зауставио ударац са шест метара. Одбрана за пети узастопни првенствени тријумф. Очекују нас још два дуела „плаво ““ белих“ и „црно ““ белих“ ове сезоне. Оба тима ће у плеј оф. Регуларни део, „пластичари“ завршавају у Пожеги.