31. март 2016.31. мар 2016.
ПЛЕЈ ОФ ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 2. КОЛО

Пала и Слога

РК „Слога“ ““ РК „Металопластика“ 23:27 (12:15)
ХС „Пожега“. Гледалаца: 800. Судије: Ковач (К. Митровица) и Милосављевић (Звечан). Седмерци: Слога 4 (1), МП 4 (4). Искључења: Слога 8, Металопластика 14 минута.
СЛОГА (П): Раковић, Стевановић 4, Војчић, Делибашић 1, Спасић 1, Мрдаковић, Миленковић, Петровић, Павловић 8, Андрејевић 2, Бојанић 1, Калтак 3, Гојковић 1, Мирић 1, Димитријевић, Лаковић 1.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Миловановић 4, Дакић, Голубовић 4, Цвијановић, Мариновић 1, Илић 8, Алексић, Арсић, Ђукић, Јездимировић, Митровић (кап), Драгићевић 2, Ивановић 1, Петровић 3, Остојић 4.
Ако је меч против Војводине био најбољи ове сезоне, онда је дуел у Пожеги био, можда, најзрелији наступ Шапчана. Ривал, који до овог кола није знао за неуспех у својој дворани, почео је боље меч и имао сигурну предност у првих десет минута, када почиње поменути „зрели“ период шабачког суперлигаша. Серијом 4:0, „плави“ долазе до изједначења, а до краја полувремена стварају и предност, солидних, 15:12. Иако је у наставку деловало да је резултат неизвестан, увек је био на страни гостију. Поново комбинација несавладивог Арсића и распуцаног Илића, једноставно недозвољава противнику да успостави егал на семафору. Нова серија коју доноси Голубовић, између 45. и 55. минута ствара највећих 26:21 за шабачки клуб и меч је решен.