14. април 2016.14. апр 2016.
ПЛЕЈ ОФ ЗА РУКОМЕТАШЕ ““ 3. КОЛО

Најзад савладани и СуботиЧани

РК „Металопластика“ ““ РК „Спартак Војпут“ 27:25 (12:8)
Хала „Зорка“. Гледалаца: 1300. Судије: Стојковић (Ниш) и Николић (Лесковац). Седмерци: Металопластика 5 (3), Спартак 2 (1). Искључења: Металопластика 8, Спартак 8 минута.
МЕТАЛОПЛАСТИКА: Максимовић, Драгићевић 1, Миловановић 3, Дакић,Голубовић 3, Цвијановић, Мариновић, Остојић 7, Алексић, Арсић, Јездимировић, Митровић (кап.), Илић 9, Ивановић 3, Петровић 1.
Читав меч домаћи јесу били у вођству, али некако као да против Суботичана не може без драме. Предност од 6:2, 7:3 и коначних за прво полувреме 12:8, наговештавало је тријумф. Лепој предности допринели су одлични Арсић и Остојић. Када се распуцао Илић, а Металопластика у 34. миниту дошла до 16:10, деловало је да је меч решен. Међутим, за свега пет минута, гости предвођени Ракоцијом и Ђекићем праве серију 5:0 и потпуно се враћају у утакмицу. До завршнице, предност је константно на конту „плавих“, али варира. Поново достиже осетних 25:19 у 53. минуту, но ни то није био крај. Неколико грешака, промашен седмерац и искусни гости, враћају поново минимални заостатак у поседњем минуту. Ипак, 30 секунди пре краја, Остојић „закуцава“ лопту у мрежу за коначан тријумф.