14. април 2016.14. апр 2016.
ПЛЕЈ АУТ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 5. КОЛО

“мирис“ Европе

ЖРК “Кикинда“ - ЖРК “Медицинар“ 23:28 (10:16)
СЦ „Језеро“ Кикинда. Гледалаца 350. Судије: Кнежић (Врбас) и Пешић (Црвенка). Делегат Мартон (Панчево). Седмерци: Кикинда 4 (2); Медицинар 4 (4). Искључења: Кикинда 2, Медицинар 16 минута.
ЖРК КИКИНДА: Алексић, Степановић(кап.) 3, Бајкин, Живков 2, Митровић 1, Ардала 5, Агбаба М. 6, Лазендић 3, Кекез, Агбаба Ј. 2, Кресоја, Ђурашиновић, Којић, Шицар, Ристић.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Обреновић, Милошевић 2, Чворић, Мандић, Радовић (кап) 12, Ручнов 3, Карић, Шимшић, Ђурковић 1, Станковић, Кукић, Бојанић 5, Нинковић 4, Андрић 1. Тренер: Ж. Кукић.
Поново је „Медицинар“ на плеј оф позицији, тамо где је био и на старту доигравања. Све држе Шапчанке у својим рукама. Одиграли су одличан меч у Кикинди, донели проблем домаћима, а свој „брод увеле у сигурну луку“. Почетну равнотежу „пореметиле“ су играчице Медицинара средином првог полувремена. Радовић, уз расположену Бојанић створиле су шест голова предности и наговестиле расплет. Сирена се чула код резултат 16:10, али је исти ритам био присутан и почетком наставка. Припретила је Кикинда средином полувремена, пришла на само два гола заостатка у 50. минуту, но нова серија гошћи отклонила је све дилеме. „Медицинар“ је синоћ играо у Новом Саду.