21. април 2016.21. апр 2016.
ПЛЕЈ АУТ ЗА РУКОМЕТАШИЦЕ ““ 6. и 7. КОЛО

одговори у последња три кола

ЖРК „Минаква“ - ЖРК „Медицинар“ 32:33 (18:14)
Сала „Слана Бара“. Гледалаца 50. Судије: Боричић (Гроцка) и Марковић (Железник). Делегат: Вранеш (Нови Сад). Седмерци: Минаква 2 (1), Медицинар 5 (5); Искључења: Минаква 12, Медицинар 4 минута.
ЖРК МИНАКВА: Иванов, Ђукић 1, Маго, Зечевић 6, Станисављевић, Атанасковић 7, Перић, Берак 6, Радојчић, Дмитровић, Николић 2, Ранчић (кап) 5, Којић 1, Голушин 4. Тренер: С. Једоксић.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Милошевић, Чворић, Мандић, Матић, Радовић (кап) 18, Ручнов 7, Карић, Шимшић , Ђурковић 1, Аћимовић, Кукић, Бојанић 3, Нинковић 1, Андрић 2. Тренер: Ж. Кукић.
Пад у игри средином првог дела и деконцентрација у одбрани утицала је да домаће, којима „гори под ногама“, на одмор оду са лепом предношћу од четири разлике. На голу Шимшић, а у нападу Радовић и Ручнов, донели су изједначење после 11 минута. Уследила је, потом, до самог краја играло гол за гол. У последњи минут екипе су ушле поравнате, 31:31. Најпре, Ранчић доноси предност свом тиму, али „дупли“ одговор даје Ана Радовић у последњем минуту.
ЖРК „Слога“ (ПМ) ““ ЖРК „Медицинар“ 29:17 (15:10)
Петровац. Гледалаца 500. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Делегат: Обућина (Београд). Седмерци: Слога (ПМ) 2 (2), Медицинар 6 (5); Искључења: Слога (ПМ) 8, Медицинар 4 минута.
ЖРК СЛОГА: Колунџић Н. Јовановић 2, Богојевић 4, Јоксимовић (кап) 1, Терзић, Кончар 4, Ђорђевић 10, Вранић 2, Милошевић 2, Благојевић, Алексић 4, Младеновић, Станисављевић, Павловић, Колунџић. Тренер: Илић.
ЖРК МЕДИЦИНАР: Обреновић, Милошевић, Чворић, Мандић, Матић, Ручнов 8, Карић, Шимшић , Ђурковић 1, Аћимовић, Кукић, Бојанић 3, Нинковић 3, Андрић 3. Тренер: Кукић.
У првој четвртини, дуел је био изједначен, а потом су серије домаћих крајем полувремена и средином наставка, донеле врло убедљиву предност и на крају победу. Меч против Јагодине у Шапцу, можда је и кључни за Шапчанке у борби за Европу.