12. мај 2016.12. мај 2016.
СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“ ““ 25. КОЛО

Лаганих девет

ФК „Мачва“ ““ ФК „Звижд“ 9:0 (3:0)
Када је овакав резултат, детаљнији опис није неопходан. Гостујући тим није квалитетнији од већине зонаша, док су „црвено ““ црни“ били расположени и моћни. Већ на старту, после корнера, Ђукић је погодио за 1:0. Недуго потом, са беле тачке, Лазаревић удвостручава вођство, а „Звижд“ наставља меч са играчем мање. Нови гол главом Ђукића, наговестио је катастрофу тима из Кучева. Одолели су до полувремена, но у наставку нису могли. Јеремић је сам себи изборио позицију и погодио за 4:0, Обровац повећао на 5:0. Лепу акцију голом завршава Ђукић за 6:0. Прилику су добили и играчи са мањом минутажом. Сјајан шут са 12 метара Јеремића био је довољан за 7:0, а потом погађају Јошић главом и млади Пантић за коначних 9:0.
Неће бити лако у Краљеву. „Слога“ је на рубу Зоне, али је и „Мачва“ на прагу Прве лиге и мора направити тај корак.
ТАБЕЛА: 1. Мачва 52, 2. Смедерево 46, 3. Будућност Крушик 43, 4. Слога (П) 37, 5. Железничар 37, 5. Карађорђе 35.... 12. Шумадија (А) 30, 13. Шумадија 1903 30, 14. ФАП 30, 15. Слога (К) 26, 16. Звижд 20.