29. septembar 2016.29. sep 2016.
SUPER LIGA ZA RUKOMETAŠE ““ 5. KOLO

SEKUNDE DONELE PA ODNELE

Uvek je „Metaloplastika bolje otvarala utakmicu, imala prednost veći deo prvog dela, da bi potom, u nastavku sledio pad i jurenje zaostatka. Mladi tim „plavih“ nalazio je snage da se vrati, a u završncama za „infarkt“, najpre su na Banjici, golom Dragićevića sa 7 metara došli do boda, da bi četiri dana kasnije, Živković sa 7 metara odneo bod Šapčanima. U sledećem kolu Šapčani će gledati Slogu iz Požege.
RK „POŽAREVAC“ ““ RK „METALOPLASTIKA“ 22:22 (12:12)
Požarevac. Gledalaca: 350. Sudije: Marić (Pančevo) i Mašić (Zrenjanin). Sedmerci: Požarevac 6 (3); Metaloplastika 3 (1). Isključenja: Požarevac 4, Metaloplastika 8 minuta.
POŽAREVAC: Vitas, Bjelinić, Živković 5 (1), Alčaković, Petković 4 (2), Veljković, Milenković 1, Milutinović, Radisavljević, Čavuljaga (kap) 4, Vasić, Antelj, Todorović Đ. 1 Todorović P. Todorović D. 5, Petrović 2.
METALOPLASTIKA: Dragićević (kap) 2 Vorkapić 4 (1), Milovanović 7, Dakić 3, Dragutinović 4, Došen, Srdanović, Marinković 1, Protić 1, Petrović 2, Bomaštar, Marković, Milenković, Đukić, Cvijanović, Jevtić.
SEMAFOR: 4:4 (10. minut); 4:7 (13); 9:9 (17); 13:15 (36); 18:17 (44); 18:20 (53); 21:20 (57); 21:22 (59); 22:22 (60).
RK “PARTIZAN“ ““ RK “METALOPLASTIKA“ 31:31 (14:13)
Hala “Banjica“. Gledalaca: 500. Sudije: Stojković (Niš) i Nikolić (Leskovac). Sedmerci: Partizan 5 (3), MP 6 (5). Isključenja: Partizan 10, MP 6 minuta.
PARTIZAN: Jovanović, Jokić, Živković 6, Kerić, Milenković 4, Pavlović, Ilić, Pižurica, Peruničić, Trnavac (10 odbrana), Stevanović, Ivanović 4, Kukić 9, Maksić 4, Mršulja 3 (2).
METALOPLASTIKA: Vorkapić 7, Milovanović 2 (1), Dakić, Dragutinović 4, Srdanović 2, Došen, Marinović 2, Protić 3, Petrović 2, Bomaštar (3 odbrane), Marković, Milenković (9 odbrana), Đukić, Jezdimirović, Dragićević 6 (4), Jevtić 3.
KRETANjE REZULTATA: 0:5 (6 minut), 3:9 (14), 10:12 (24), 13:12 (27), 14:13 (29), 19:17 (38), 22:22 (43), 24:25 (47), 28:25 (51), 31:30 (58), 31:31 (60).