6. oktobar 2016.6. okt 2016.
SUPER LIGA ZA RUKOMETAŠE ““ 6. KOLO

SLOGA SLAVILA

RK „METALOPLASTIKA“ ““ RK „SLOGA“ (P) 30:32 (17:19)
Hala: Zorka. Gledalaca: 500. Sudije: Kovač i Milosavljević (Kosovska Mitrovica). Sedmerci: Metaloplastika 4 (2), Sloga 4(3). Isključenja: Metaloplastika 6, Sloga 12 minuta.
METALOPLASTIKA: Vorkapić 4, Milovanović 4, Dakić 1, Dragutinović 6, Srdanović, Došen, Marinović 2, Protić, Petrović 1, Bomaštar 3 (1), Milenković (11 odbrana), Đukić, Jezdimirović 2, Mitrović 3, Cvijanović, Jevtić 7.
SLOGA: Stevanović, Vokši 3, Krsmančić 7, Gemaljević, Knežević 3, Jestrović, Pavlović 11, Spasić, Jaćimović 2, Janićijević 1, Gojković 3, Vladisavljević (7 odbrana, 2 odbrane), Miličević 2, Dimitrijević (11 odbrana), Marjanović.
Mnogo golova, utakmica možda lepa za gledanje, ali ukoliko ste navijač „platičara“, razloga za zadovoljstvo nema. Posle Zvezde, bodove iz Šapca odnela je i „Sloga“. Bila je „Metaloplastika“ bolja u prvim delovima oba poluvremena, ali sve je to nevažno kada se prokocka u završnici. U 52. minutu, domaćin je vodio 29:26, a na kraju je poražen 30:32. Neefikasnost u poslednjim minutima je preskupa. Sledi Kostolac
TABELA: 1. C. Zvezda 11; 2. Dinamo (P) 10; 3. Vojvodina 9; 4. Sloga (P) 8; 5. Spartak 7; 6. Šamot 7; 7. Partizan 5; 8. Morava 4; 9. METALOPLASTIKA 4; 10. Rudar 4; 11. Požarevac 3; 12. Jugović 0.
GRECI NOVI PREDSEDNIK
Dan posle utakmice sa Slogom iz Požege, održana je i izborna skupština RK “Metaloplastika“ na kojoj su izabrani novi Upravni odbro, predsednik tog tela, direktor kluba i predsednik Skupštine.
Umesto Dragana Nikolića, šabačku Metaloplastiku, sa mesta predsednika Upravnog odbora predvodiće Kosta Greci, Šapčanin koji se nekada bavio rukometom, a više od jedne decenije je menadžer u multinacionalnim kompanijama. U Upravnom odboru biće i: Aleksandar Grujičić, Vladan Krasavac (predstavnik veterana), Željko Došen i Slobodan Vilotić. Novi direktor kluba je Slaviša Stojinović, nekadašnji čuvar mreže Šapčana i dosadašnji pomoćnik Veselina Vukovića. Skupšštinom će, ubuduće presedavati Milutin Stanković.