13. oktobar 2016.13. okt 2016.
PRVA LIGA SRBIJE ““ 10. KOLO

CRVENO ““ CRNA ROMANTIKA

OFK “BEOGRAD“ ““ FK „MAČVA“ 0:1 (0:0)
Omladinski stadion. Gledalaca: 150. Gl. sudija: Sremac (Ruma). Pomoćni: Milin (Irig) i Simović (Lovćenac). Strelac: Matić u 60. minutu.
OFK BEOGRAD: Vraneš, Gojkov, Matović, Mičel, Trajković (od 46. Petrović), Cuckić, Batinica, Rajevac (od 59. Janković), Tufegdžić (od 79. Denković), Duronjić, Gigić.
MAČVA: M. Pejović, F. Pejović (kap), Lazarević, Ristivojević, Đermanović, Ivić, Memedović (od 82. Lekanić), Obrovac, Milosavljević, Jeremić (od 93. Blagojević), Matić (od 89. Đukić).
„Romantičari“ igraju znatno bolje nego na početku sezone kada su ređali poraze, ali ni ovo poboljšanje nije dovoljno za lidera. Pobeda jeste minimalna, ali je kontrola igre bila maksimalna.
Ključni trenutak dogodio se na isteku 60. minuta. Odlični Milosavljević proigrao je Matića, ovaj se oslobodio čuvara i idealno šutirao u desni ugao gola Vranješa. U krajnje korektnoj utakmici, gosti su zatvorili sve prilaze golu, neutralisali svaki napad „plavo ““ belih“ i još jednom demonstrirali zašto su stekli epitet najvećeg favorita za Super ligu. Novi izazov je prijatno iznenađenje lige, „Budućnost“ Dobanovci koji dolaze u Šabac.
- Najzadovoljniji sam što smo još jednom demonstrirali zrelost neophodnu za velike uspehe. OFK ““ u želim sve najbolje i zaista mislim da imaju kvalitet za ovaj rang ““ rekao je, posle meča, strateg Mačve Predrad Rogan.
OSTALI REZULTATI: Jagodina ““ Dinamo 1:0, BSK ““ Proleter (NS) 1:2, Sinđelić ““ Sloboda 1:2, Inđija ““ Kolubara 1:0, Budućnost (D) ““ Bežanija 1:0, ČSK ““ Zemun 0:0, OFK Odžaci ““ Radnički (P) 0:0.