27. oktobar 2016.27. okt 2016.
PRVA LIGA SRBIJE ““ 12. KOLO

„POKORENO“ POMORAVLjE

FK „JAGODINA“ ““ FK „MAČVA“ 0:2 (0:1)
Jagodina. Gledalaca: 500. Glavni sudija: Anđeloski (Kačarevo), pomoćnici: Beljin (Bela Crkva) i Sarin (Vršac). Strelci: Matić u 19. i Jeremić u 67. minutu. Žuti kartoni: I. Miladinović, Jelić, Milošković (Jagodina); F. Pejović (Mačva).
JAGODINA: Stamenković, Miladinović I. (kap), Ristić, Mirkailo, Paunović, Jelić (L. Ivanović), Miladinović S. Tanasić (Savić; Marković), Lazović, Ivanović, Milošković
MAČVA: Pejović M. Pejović F. (kap), Đermanović (Blagojević), Lazarević, Ristivojević, Ivić, Stančetić, Obrovac, Matić, Milosavljević (Memedović), Jeremić (Đukić).
Pao je još jedan dojučerašnji superligaš u „svojoj kući“. Nova zrela igra, golovi u pravim momentima „stvorili“ su tri boda i sada jesenje lovorike gotovo da su u Šapcu, a sve više miriše Super lige jer se konkurenti nisu radovali prošlog vikenda.
U 19. minutu odlično se razumeju Stančetić i Milosavljević, a na centaršut, vrhunski reaguje Matić i dodaje novi pogodak na dugu nisku svojih golova. Domaći jesu preuzeli kontrolu, ali jedna velika prilika sve je što su napravili. „Mačva“ je čekala svoju priliku, stvarajući solidne iz kontri, da bi u 76. minutu Milosavljević golom „za špice“ overio trijumf.
Vranjanci u Šabac stižu posle dva vezana trijumfa i kao tim koji je pobegao iz zone ispadanja. Ipak, “Mačva“ je u sjajnoj seriji od starta lige i svakako nosi ulogu favorita, a novom pobedom obezbeđuje jesenju titulu.
Ostali rezultati: Inđija ““ OFK Odžaci 1:0, BSK ““ Kolubara 1:1, ČSK ““ Radnički (P) 0:0, Sinđelić ““ Proleter (NS) 0:1, OFK Beograd ““ Zemun 0:2, Budućnost (D) ““ Sloboda (U) 1:1, Dinamo (V) ““ Bežanija 1:0.