3. novembar 2016.3. nov 2016.
TRIGLAV REGIONALNA A2 VATERPOLO LIGA ““ 4. KOLO

NOVAJLIJA DONEO SLAVLjE

VK „ŠABAC“ ““ VK „MEDVEŠČAK“ 6:5 (3:1, 0:0, 1:3, 2:1)
Gradski bazen. Gledalaca: 800. Sudije: Balažević (Bg) i Jovančević (V. Banja). Isključenja: Šabac 5; Medveščak 11. Peterci: Šabac 1/0.
ŠABAC: Aleksić (kap) (11 odbrana), Kavertadze 3, Marković 1, Petković, Budurin, Tešić, Car, Vojčić, Bogićević, Tenžera 1, Manić, Cvetković, Miljević, Ukumanov 1.
MEDVEŠČAK: Slade, Pavlinić, Korabek, Anđelić (kap) 2, Jovanović 1, Rakarić, Buconić, Kravica 1, Cvanciger, Brčić 1, Anzulović, Škiljić, Podrug (13 odbrana), Lipej.
Od starta je bilo jasno da su Zagrepčani jači tim nego Solaris. Ipak, počelo je odlično. Ne mnogo efikasno, ali uz sjajnu odbranu Šapčana, rezultat je bio dobar 3:1 posle dva perioda, a gosti za gol nisu znali punih 15 minuta. Pogodio je, novajlija, Kavertadze za 4:1 u prvom napadu trećeg perioda i sve je delovalo kao rutinski meč. Ipak, „Medveščak“ se budi. Za nekoliko minuta dolazi do poravnanja. Golman Podrug je briljantan, brani sve, čak i jedan peterac. U poslednjem periodu kreće se od „nule“. Jedini strelac za Šapčane u drugom poluvremenu Kavertadze doneo je prednost koju je neutralisao Anđelić. Trideset sekundi pre kraja, još jednom „mirnu ruku“ demonstrira Gruzijac. Od stative loptu šalje u mrežu. Imali su Zagrepčani napad za izjednačenje, no šut Brčića zaustavlja odlični Aleksić. Veći deo nastavka, trener „medveda“ iskazivao je nezadovoljstvo suđenjem.
TABELA: 1. POŠK (-1) 9; 2. Primorac (-1) 9; 3. Kataro 7; 4. C. Zvezda (-1) 6; 5. ŠABAC 6; 6. Medveščak 4; 7. Solaris 0; 8. Zadar (-1) 0.