Berza

  • aero 896 ⚫ 0,00%
  • dinnpb 3.650 ▲ 0,77%
  • ineu 35.000 ▲ 2,94%
  • jmbn 7.000 ▼ -2,78%
  • kmbn 3.130 ▼ -3,66%
  • kmbnpb 1.300 ▲ 0,15%
  • mtlc 2.000 ⚫ 0,00%
  • niis 685 ▲ 0,29%
  • tlkb 10.000 ⚫ 0,00%
  • vpdu 11.500 ▲ 6,05%
(17. novembar 2016.)
GRADONAČELNIK ŠAPCA I PREDSTAVNIK KOMPANIJE „JAZAKI“ POTPISALI UGOVOR O DODELI SREDSTAVA PODSTICAJA

ŠABAC JE POBEDNIK!

Ovo je najvažniji dan za naš grad, događaj kojim se obezbeđuje bolja i sigurnija budućnost, rekao gradonačelnik Nebojša Zelenović. Šabac je pobedio u veoma jakoj konkurenciji, a tim Grada Šapca koji je zadužen za pregovore sa našom kompanijom je brzo i efikasno odgovarao na sve naše zahteve, naglasio Klaus Patrik Notbrok iz „Jazakija“. Proizvodnja počinje u junu 2017. godine
Gradonačelnik Šapca Nebojša Zelenović i direktor Poslovne jedinice za komercijalna vozila kompanije „Jazaki“ Klaus Patrik Notbrok potpisali su Ugovor o dodeli sredstava podsticaja, kojim se završavaju formalni pregovori i počinje praktična realizacija investicije u Šapcu, ukupne vrednosti 25 miliona evra.
Skupština grada Šapca donela je 3. oktobra 2016. godine jednoglasnu odluku da sa 2,4 miliona evra podrži investiciju japanske firme „Jazaki“ u Šapcu.
Multinacionalna kompanija „Jazaki“ proizvodi električnu i elektronsku opremu za automobile. Osnovana je 1941. godine, a u Šapcu će, u naredne tri godine, zaposliti 1.700 radnika.
Pregovori između Grada Šapca i kompanije „Jazaki“ su počeli u februaru prošle godine. Zahvaljujući komunalno dobro opremljenoj Industrijskoj zoni i efikasnoj lokalnoj samoupravi, Šabac se u konkurenciji 10 srpskih gradova i dve države u okruženju izborio za ovu investiciju.
Svečanom potpisivanju Ugovora prisustvovali su predstavnici japanske kompanije i Grada Šapca.
Potpisivanje Ugovora sa japanskom kompanijom „Jazaki“, gradonačelnik Šapca Nebojša Zelenović okarakterisao je kao najvažniji dan za naš grad, događaj kojim se obezbeđuje bolja i sigurnija budućnost ne samo za 1.700 ljudi koji će se zaposliti u ovoj fabrici, već za čitavu privredu i lokalnu zajednicu.
- Decenijama unazad nismo imali ovako veliku investiciju u Šapcu. Nismo imali investiciju koja podrazumeva visoko radno angažovanje ljudi i pokazuje istinsku posvećenost velike multinacionalne kompanije lokalnoj zajednici i zajedničkom razvoju. To je upravo ono što grad Šabac dobija dolaskom kompanije „Jazaki“. Od prvih kontakata sa ovom kompanijom, u Šapcu smo postajali sve bolji i bolji. Saradnja sa „Jazakijem“, profesionalni odnos, usklađenost i rad svih gradskih službi, doveli su do toga da Šabac pobedi u trci za veliku i važnu investiciju. Šabac je pobednik. Očekujem da dolaskom ovako značajne investicije otvorimo vrata i drugima, prvenstveno domaćim firmama koje mogu da budu ozbiljni partneri japanskoj kompaniji. Čestitam svima na ovom poslovnom uspehu i kompaniji „Jazaki“ želim uspešno poslovanje u Šapcu - rekao je Zelenović.
On je istakao da od trenutka kada je „Zorka“ prestala sa radom, Šabac nije imao tako veliki privredni segment. Sama činjenica, po njegovom mišljenju, da ćemo sada imati ovako veliku kompaniju, vraća nas u neka lepa vremena.
U ime kompanije „Jazaki“, Klaus Patrik Notbrok naglasio je da je ponosan što investiciju u Srbiji počinju u Šapcu, sredini koja se jasno izdvojila kao najpovoljnija za biznis u veoma jakoj konkurenciji.
- U prethodnih 11 meseci ostvarili smo izuzetnu saradnju i dobili podršku Vlade Srbije i Grada Šapca. U fabrici u Šapcu biće zaposleno 1.700 radnika u naredne tri godine. Unapred se radujemo da postanemo uspešni građani Srbije i počnemo uspešnu poslovnu priču u Šapcu. Tim Grada Šapca koji je zadužen za pregovore sa našom kompanijom je brzo i efikasno odgovarao na sve naše zahteve. Uočili smo njihovu profesionalnost i umešnost da odgovore našim potrebama, i to nam je ulilo poverenje da će tako biti i u budućnosti - poručio je Notbrok.
Prema njegovim rečima, proizvodi iz fabrike „Jazaki“ u Šapcu, biće distribuirani u zemlje Evropske unije koja je najveći klijent ove kompanije. On je naglasio da izgradnja fabrike počinje sledeće nedelje i potvrdio očekivanja gradonačelnika da će proizvodnja početi u junu sledeće godine.
I Karsten Gast, direktor strateškog planiranja i kontrolinga Yazaki Europe Limited, nije krio veliko zadovoljstvo zbog potpisivanja Ugovora i činjenice da dugoročni angažman „Jazakija“ u Srbiji počinje u Šapcu.
- Korporacija „Jazaki“ je vodeći svetski snabdevač električne i elektronske opreme za automobile i svoje proizvode isporučujemo skoro svim proizvođačima automobila u svetu. Naše poslovanje obuhvata više od 487 lokacija u 45 zemalja, sa visoko motivisanom radnom snagom, odnosno 290.000 zaposlenih. Ove godine sa ponosom proslavljamo 75. godišnjicu i osvrćemo se na dugu tradiciju uspešnog rasta poslovanja, zajedno sa našim klijentima. Naš uspeh baziran je na posvećenom doprinosu naše radne snage širom sveta i setu vrednosti koje delimo - naveo je, između ostalog, Karsten Gast.
Kompanija „Jazaki“ je globalna kompanija sa sedištem u Japanu, prvenstveno angažovana u industriji automobilskih komponenti. Najveći deo proizvodnog programa odnosi se na elektronske komponente koji se ugrađuju u automobile i sisteme za prenos električne energije. „Jazaki“ je u 2014. godini ostvario prihod od 13,8 milijardi dolara
NAJBOLjA PREPORUKA
Dobrodošlicu predstavnicima kompanije „Jazaki“ u Šabac poželeo je predsednik Skupštine grada Šapca Nemanja Pajić. On se zahvalio svim odbornicima Skupštine grada koji su podržali investiciju japanske kompanije u Šapcu.
- Činjenica da su predstavnici građana jednoglasno usvojili odluke, govori o tome da građani Šapca shvataju značaj ove investicije i njenu ulogu u budućem razvoju grada. Pregovore smo vodili dugo i iz njih smo mnogo naučili. Šabac ima BFC sertifikat o povoljnom poslovnom okruženju, ali pečat na sertifikat je dolazak kompanije „Jazaki“. To je najbolja preporuka ostalim investitorima da posluju u Šapcu - rekao je predsednik Skupštine grada Šapca Nemanja Pajić.
NAJBRŽI U SRBIJI
Dan uoči potpisivanja ovog Ugovora, ministarka građevine, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović saopštila je da je Šabac rekorder u Srbiji po brzini izdavanja upotrebnih dozvola.
- Jako smo se obradovali toj vesti da je Šabac prvi grad u Srbiji po brzini izdavanja upotrebnih dozvola. To je dokaz da mi u Šapcu zaista odgovorno i profesionalno pristupamo obavezama koje imamo kao lokalna samouprava. Činjenica je da je Šabac od mnogih proglašen za najbolje mesto za investiranje u Srbiji, da smo efikasna i brza lokalna samouprava koja vodi računa o potrebama svojih investitora i građana. Činjenica je da u razvojnom budžetu za sledeću godinu imamo tri konkretna projekta ““ dva su vezana za razvoj privrede i poljoprivrede, i treća koja je vezana za građane, a tiče se početka radova na izgradnji Sava parka. Šabac, kao što smo i obećavali, omogućiće da svako zarađuje više, da niko ne bude zaboravljen i da Šabac bude sredina u kojoj se živi pristojno po jednakim uslovima kao i u svakoj evropskoj državi.
I VLADA POTPISALA UGOVOR
Državni sekretar u Ministarstvu privrede Dragan Stevanović, u ime Vlade Srbije, potpisao je ugovor o ulaganju sa direktorom japanske kompanije „Jazaki“ Klausom Patrikom Notbrokom, koja će da investira najmanje 25,1 milion evra i da zaposli najmanje 1.075 radnika u Šapcu. Kompanija će u tom gradu proizvoditi kablovske setove za kamione kompanije Dajmler. Stevanović je tom prilikom izjavio da je Vlada Srbije uspela da obezbedi uslove da kompanija „Jazaki“ dođe u Srbiju, investira u nju i obezbedi posao za 1.700 naših građana, na šta građani Šapca i Mačve čekaju punih 11 godina, od kako ta kompanija pokazuje zainteresovanost za investiranje u našu zemlju.
- Ponosan sam što je Srbija prepoznata kao politički i ekonomski stabilna zemlja, u kojoj smo, zahvaljujući uspešnim reformama, u ovoj godini imali priliv od skoro dve milijarde evra stranih direktnih investicija ““ rekao je Stevanović, stoji u saopštenju Ministarstva privrede.
N. K.

Najnoviji broj

18. jul 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa