17. novembar 2016.17. nov 2016.
TRIGLAV REGIONALNA A2 VATERPOLO LIGA ““ 5. KOLO

MARKOVIĆ „OSVOJIO“ KOTOR

VK „KATARO“ ““ VK „ŠABAC“ 7:16 (3:5, 1:4, 1:5, 2:2)
Kotor. Sudije: Matijašević i Arnaut. Isključenja: Kataro 9; Šabac 8. Peterci: Kataro 1 (0)
KATARO: Mandić (2 odbrane), Vušković 1, Uskoković, Marković 1, Pržica, Mačić, Krivokapić, Vujović 1, Milaš 2, Đurović 1, Dončić, Perković 1, Hercegovac, Mićanović.
ŠABAC: Aleksić (8 odbrana), Savković, Marković 6, Petković 1, Budurin 2, Tešić 1, Car 2, Ličanin, Bogičević, Tenžera 3, Manić, Cvetković 1, Miljević (1 odbrana).
Iako oslabljeni za reprezentativce Kazahstana, Ukumanova, i člana nacionalnog tima Gruzije, Kavertadzea, Šapčani su u Kotoru pružili najbolju partiju ove jeseni. Prosto su „razbili“ Kotorane. Osim prvih nekoliko minuta, kada su domaći poveli sa 2:0, preostali tok meča, Šapčani su igrali besprekorno, a prednjačio je Nikola Marković. Svojim golovima je poravnao rezultat, da bi, potom, Tenžera i Car doneli prednost koja više nije ispuštana. Ubrzo je i odbrana zaigrala odlično, igrač više korišćen znatno više nego u prošlim kolima, a sjajni Aleksić je odbranom peterca u 3. četvrtini i definitvno slomio domaćina.
- Puni samopouzdanja odlazimo u Zadar. Uz ovakvu igru, sledi nam još mnogo pobeda. Domaći su kvalitetniji tim od onoga što pokazuje tabela, ali u Dalmaciji, ako mi budemo na svom nivou, mi ćemo se pitati. Okrenuti smo sebi i želimo novu pobedu ““ ističe kapiten Darko Aleksić.