20. april 2017.20. apr 2017.
ŠKOLSKI SPORT

SLAVLjE EKONOMSKE

Ekonomsko-trgovinska škola i Medicinska škola “Dr Andra Jovanović” izborile su plasman na Okružno takmičenje srednjoškolaca u rukometu
Na osnovu prethodnih rezultata, rukometaši Ekonomsko-trgovinske škole nose epitet i teret favorita. Ove godine uspešno su izneli težinu očekivanja, osvojivši prvo mesto. U polufinalu zaustavili su Tehničku školu 24:20 (15:10). U finalu, “ekonomce” je čekao domaćin, Šabačka gimnazija. U velikoj borbi, na kraju odnose zasluženu pobedu 15:10 (8:4). Gimnazijalci su mesto u odlučujućem duelu obezbedili savladavši Medicinsku školu 18:13 (8:6). Muški turnir je otvorilo četvrtfinale: Medicinska – Poljoprivredna 19:11 (10:6).
Kod devojaka, interesovanje su pokazale samo dve škole. U jedinom duelu, titulu je osvojila Medicinska škola “Dr Andra Jovanović” trijumfom nad Stručnom hemijskom i tekstilnom školom 8:6 (4:2). Slavlje su obezbedila dva gola u samom finišu, “pretvorivši” 6:6 u 8:6.