31. avgust 2017.31. avg 2017.
ALIČIĆ DO FINALA
BOKS – KUP NACIJA U VRBASU

Bokser šabačke “Mačve” Semiz Aličić osvojio je drugo mesto na juniorskom Kupu nacija u Vrbasu. U tri borbe ostvario je dva trijumfa i jedan poraz u zanimljivom finalu
Šabački borac Semiz Aličić branio je boje Srbije na međunarodnom bokserskom takmičenju “Kup nacija” održanom u Vrbasu. Doneo je vredno srebro, a malo je nedostajalo da se raduje i tituli.
Prvog dana turnira savladao je Poljaka Bastu 5:0, u duelu gde je potpuno dominirao od početka. Potom je usledilo polufinale kategorije do 48 kg, gde je sučelio snage sa Bogdanom iz Subotice. Još jednom je Semiz držao sve pod kontrolom slavivši 2:0.
Poslednjeg dana Kupa boksovao je u jednom od najzanimljivijih finala. Mađar Berglut i bokser Mačve priredili su odličan i neizvestan duel, ali na kraju poenima 3:2 titula pripada susedu.
Na Kupu nacija nadmetali su se bokseri iz deset država, a takmičenje je i priprema Aličića za Evropsko prvenstvo.