Инфо

Берза

 • aero 830 ▼ -2,47%
 • fint 540 ⚫ 0,00%
 • fito 2.800 ▲ 0,61%
 • ikrb 345 ▲ 48,07%
 • kmbn 2.800 ▲ 1,45%
 • kmbnpb 1.010 ▲ 0,60%
 • mtlc 2.090 ▲ 2,45%
 • niis 724 ▲ 0,14%
 • rso17154 103,04 ▲ 0,02%
 • smpo 50 ▼ -32,43%
 • tgas 11.004 ▲ 0,04%
 • thhm 228 ▼ -0,44%
(5. мај 2011.)
РУКОМЕТ: ЈУБИЛЕЈИ РК “МЕТАЛОПЛАСТИКА“

ПОНОВО СЛАВИЛИ

На опште задовољство присутних РК “Металопластика- Зорка Керамика“ победила је РК “Прибој“ резултатом 28:26 . Ова утакмица остаће запамћена и по 25.000-том голу који је за Шапчане постигао Милош Драгаш, иначе родом из Прибоја. Окосница добре игре домаћина био је пивот Вељко Милошевић са осам погодака
У суботу 23.04.2011. одиграна је хиљадита утакмица у највишем рангу такмичења.
РК “Металопластика-Зорка Керамика“ играла је у саставу Милошевић(8), Живановић, Алексић, Кажић(1), Чиковани(4), Марјановић(5), Драгаш (1), Медурић(1), Ђуричин, Станчић, Марковић(2), Митровић М.(3), Митровић Л.(3),Рајичић. Противнички тим РК. Прибој био је у саставу Милојковић, Костелац(6), Кривокапић(2), Вражалица, Аговић(2), Чупић(2), Комарица, Калтак(2), Радовић, Струјић(1), Папић, Рајичевић(2), Грујичић(9), Бацетић.
Пре почетка утакмице на терену је одржана свечаност поводом јубиларног хиљадитог меча у елитном рангу. Ветеранима који су одиграли прву утакмицу 24.08. 1974. у Високом против Витекса ( 18:22): Војиславу Андрићу, Лазару Алексићу, Момчилу Јеротићу, Ђорђу Лекићу, Милораду Дамјановићу, Мирославу Мијатовићу, Славку Новаковићу, Радославу Пајићу и технику тадашње екипе Луки Божанићу поклоњени су дресови који су уручивали чланови пионирске екипе. Такође, дресови су уручени и најбољем стрелцу клуба са 1.282 постигнута гола Милу Исаковићу, рекордеру са 259 одиграних првенствених утакмица и стрелцу 10.000-тог гола за МП, Владици Спасојевићу и дописнику „ Спорта“ Сретену Пајићу који је више од 40 година био сведок утакмица у Шапцу. Свечаности нису присуствовали Петар Фајфрић и Зоран Живковић. Три актера прве утакмице у Високом Александар Павловић, Радослав Радивојевић и тренер Мика Станисављевић на жалост нису виже међу нама.

Најновији број

21. март 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa