2. jun 2011.2. jun 2011.
FUDBAL: ŠABAC: FK „MAČVA“ - FK „ŽELEZNIČAR“(Lajkovac) 1:2 (1:1)

BRUKA!!!

Dva lica istog kluba. Koje je pravo?
Šabac, 28.05.2011.godine. Stadion: FK „Mačve“. Gledalaca: 200. Rezultat: 1:0 Kovačević u 4. minutu, 1:1 Simanić u 13. minutu, 1:2 Milivojević u 77. minutu. Žuti kartoni: Samurović, Đukanović (FK „Mačva“), Simanić, Jovanović, Simić, Strahinjić (FK „Železničar“).
Stepandić- Tajdić (od 72. minuta Dimitrijević), Pejović, Đukanović, Marković- Lazić, Samurović, Radovanović - Tufegdžić (od 82. minuta Vasić), Kovačević (od 52. minuta Milinković), Gavrić.
Na znanje i ravnanje narodu šabačkom: Ovu istu ekipu FK „Mačva“ je u kup utakmici odigranoj samo tri dana ranije pobedila i ponizila sa 7:0. Šta to bi?
Poraz FK „Mačve“ je usledio posle početničkih grešaka golmana Stepandića i očajne igre celog tima tokom cele utakmice. FK „Železničar“ se tako svrstao u još jednu ekipu koja je u ovom prvenstvu u potpunosti nadigrala FK „Mačvu“.
Pošto su za FK „Železničar“ ovo bili bodovi neophodni za opstanak u Srpskoj ligi, koga ubediti, a pogotovu konkurentske klubove, sportske prijatelje FK „Mačva“, da ovde nije reč „o vezanoj trgovini“? Lično sam siguran da nije, ali da li je moje uverenje bitno?