Berza

 • aero 810 ▲ 0,75%
 • akdm 320 ▲ 6,67%
 • enhl 700 ▲ 5,90%
 • fint 580 ⚫ 0,00%
 • fito 3.000 ▲ 2,74%
 • gfom 284 ⚫ 0,00%
 • glos 444 ⚫ 0,00%
 • gmon 1.990 ▼ -0,50%
 • impl 3.300 ▼ -0,03%
 • niis 677 ▲ 0,45%
 • pdza 8.300 ▲ 3,75%
 • tlkb 11.000 ⚫ 0,00%
 • tpdn 270 ▼ -48,08%
(30. maj 2019.)
Krivina u ogledalu

Zatvoreno pismo ministarki Mihajlović

Pa, dobro bre ljudi, dokle više? Zar je stvarno normalno da ste toliko bezobzirni i bezobrazni? Vi stvarno verujete da ste večni? Gde je kraj tom ponižavanju kojem konstantno izlažete naš grad i sve dobre ljude koji žive u njemu? Ima li barem malo ljudskosti u vama i ikakve mere demokratičnosti?
Sva ova pitanja ostaće bez odgovora, dobro znam, ali me to ne sprečava da zagalamim do neba zbog Vašeg odnosa prema Šapcu. Prošle nedelje je, po ko zna koji put, u našem gradu boravila Zorana Mihajlović, ministarka u Vladi Republike Srbije. Došli ste u naš grad da govorite o tome kako uskoro počinje izgradnja brze saobraćajnice Šabac - Loznica. Tim povodom, sreli ste se sa načelnikom Mačvanskog okruga Vladanom Krasavcem, i zamislite - sa predsednikom Mesne zajednice Majur Ivanom Neškovićem!? Naravno da na tom sastanku nije bilo mesta za gradonačelnika Šapca Nebojšu Zelenovića, jer on nije iz SNS. Svi znamo da je SNS osvojila vlast u MZ Majur pre četiri godine na građanskim izborima za Mesne zajednice uz veliku pomoć opasnog operativca Zelje i estradne zvezde Ace Lukasa i da posebno volite ovo mesto. Toliko ga volite da ste se začudili kako neke ulice nisu asfaltirane dve decenije dok Vi niste obezbedili sredstva za to.
- Uvek kad dolazim poslednjih godina u Šabac i u određene mesne zajednice, bude mi žao i teško da vidim da političari počinju da dele ljude po tome ko za koga glasa. To je pogrešno, poručila je ministarka i naglasila da Vlada Srbije i predsednik Republike Aleksandar Vučić ne dele građane po tome za koga glasaju. A, onda je mrmot zapakovao čokoladicu.
Kada je Prvorođeni otvarao fabriku Jazaki u Šapcu, nije hteo ni dobar dan da kaže gradonačelniku Šapca, a vi pričate o tome da su vam svi isti bez obzira za koga ste glasali. Svaki put kada dođete u Šabac, ne padne Vam na pamet da se sretnete sa ljudima koji vode ovaj grad, nego samo sa svojim partijskim kolegama. I Vama suze na oči teraju priče naših ljudi iz mesnih zajednica?
Sami ste najavili da se radi o brzoj saobraćajnici Šabac Loznica, a ne Majur - Loznica. Sve se plašim da ste posetili Donje Brijanje u Leskovcu i da ste tamo najavili izgradnju brze deonice na relaciji Leskovac - Vranje koja će proći pored Donjeg Brijanja, da ne biste na taj sastanak pozvali i gradonačelnika Leskovca. To je onaj što je među svoje najveće uspehe naveo i to da je grčki giros doveo na Roštiljijadu. Ili biste razgovarali samo sa šefom mesne kancelarije u Donjem Brijanju?
Nije mi jasno što se niste videli sa gradonačelnikom i lepo raspravili što dve decenije nije urađena neka ulica u Majuru. Ali, ajde što se niste videli sa gradonačelnikom, nego pola šabačkih medija niste pozvali na ovaj događaj, uključujući i Glas Podrinja. Ne znam ko deli ljude na vaše i one koji nisu vaši.
Boli Vas uvo, sada imate svoju televiziju KCN Zapad. Dobri su za sada, nisu kao Pink. Nadam se da neće ni postati. Vama su, ministarko, izgleda dovoljni „vaši“. Sećam se kada ste prvi put dolazili u Šabac, mnogo Vam je stalo da dođete na TV Šabac. Naravno da smo Vas ugostili, snimili intervju sa Vama. Čak je svo troje vaših pr-ova bilo više nego zadovoljno tim intervjuom. Tada Vam je sve bilo potaman. Vaši ljudi su mi rekli da ja mogu da se javim kada god nam je potrebna bilo kakva informacija, izjava, intervju. Probao sam nekoliko puta, ali u Vašem ministarstvu nije postojao niko ko bi na moje „Dobar dan“ odgovorio istom merom. Sada su Vam po meri samo oni novinari koji su pod Vašom kontrolom.
Šta je bio problem da su Vašu posetu Majuru ispratile i ekipe Glasa Podrinja, Podrinskih i TV Šabac? Pa, čak i da su Vas pitali nešto škakljivo, što ste nas preskočili. Koliko mi je poznato, Vaš šef se svuda hvali kako ne beži od novinara i njihovih pitanja i da svima izlazi u susret. Izgleda da su vas preplašili miševi iz gradskog SNS u Šapcu koji ne smeju da se pojave ni pred kim sem pred novinarima koje sami plaćaju, ovako ili onako.
I onda neko drugi deli ljude. Ne, ministarko, vi delite. Zaboravili ste ono vreme kada ste se, doduše u nekom drugom dresu, borili za neke demokratske vrednosti. Da li je demokratija ovo što iz Majura servirate građanima Šapca? Teško da jeste. I da se, na kraju, ne naljutite na nas. Sa onih događaja na koje nas ne pozovete, nemamo obavezu da izveštavamo. Srdačan pozdrav.
Nenad Kulačin

Najnoviji broj

17. oktobar 2019.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa