23. jun 2011.23. jun 2011.
NA PLIVAČKOM PRVENSTVU SRBIJE

ZLATNI DELFIN LUKA

Na plivačkom prvenstvu centralne Srbije (bez Beograda i Vojvodine), održanom u nedelju na bazenima Sportskog centra “Bagdala“, u Kruževcu, Luka Poznanović (99), plivač šabačkog “Delfina“, ostvario je izvanredan uspeh, osvojivši, čak, četiri medalje.
Zlatno odličje Luka je, u konkurenciji 11 takmičara, osvojio u disciplini 50 metara leđnim stilom. Srebro je šabačkom plivaču pripalo posle sjajne trke na 50 metara delfin (deset takmičara), a bronzane medalje u disciplinama 50 metara kraul (27 plivača) i 100 metara leđno (14 učesnika).
Zlatna medalja na ovom takmičenju bila je 30-ta medalja koju je 12-godišnji Šapčanin osvojio na plivačkim nadmetanjima u Srbiji u poslednje dve godine.
Na prvenstvu centralne Srbije u plivanju učestvovalo je 16 klubova sa oko 200 plivača.