• ztpk 570 ▲ 3,64%
(22. avgust 2019.)
BOKS: KUP NACIJA 2019.

Jovanović najbolji iz Srbije

Bokser šabačke MAČVE ostvario je najbolji rezultat od domaćih takmičara (muškarci) na jednom od najvećih svetskih turnira za kategoriju juniora. U kategoriji do 46 kg MILE JOVANOVIĆ osvojio je srebro na Kupu nacija u Vrbasu, ostvarivši dve pobede i jedan poraz, što nikome drugom od boksera iz naše zemlje nije uspelo.
Na putu do finala Jovanović je savladao u četvrtfinalu Samjuela Zupku (Slovačka) 3:2, u polufinalu dominantno Hrvata Tomislava Letinića 5:0, dok je u dobroj borbi u finalu ipak čestitao Kazahstancu Nurhanu Žilkibaju 1:4. Osim srebra, Mile je osvojio i pehar manenjen najboljem domaćem bokseru.
-Veliki rezultat. Ovo je možda i najjači turnir za ovu kategoriju, nezvanično Svetsko prvenstvo. Kompletne reprezentacije Rusije, Amerike i Indije, bokseri iz 20 država, 160 takmičara, sve to sugeriše koliko je ovo postignuće – istakao je trener u Mačvi Slobodan Mitrović.