3. oktobar 2019.3. okt 2019.
JEDNA OD PRELOMNIH
VATERPOLO: REGIONALNA A1 LIGA

Treće kolo A1 lige donosi srpski derbi i jedan od mečeva čiji ishod može odrediti šanse „delfina“ u borbi za gornji deo tabele. Domaćin je PARTIZAN, možda i najprijatnije iznenađenje u prva dva kola.
Menjaju se okolnosti u domaćem vaterpolu. Dugo je sedmostruki šampion Evrope bio nedodirljiv za Šapčane, no prethodne dve sezone, ovdašnji tim je mnogo uspešniji. U pet mečeva, četiri puta je slavio kasniji šampion. Ostali su „crno-beli“ bez najboljih i najiskusnijih igrača u prelaznom roku na kraju sezone gde su se ispadanja u niži rang spašavali kroz baraž, imaju izuezetno mlad tim, iz svoje škole uz nekoliko internacionalaca. Pre sezone im je predviđana teška borba za opstanak, međutim u prva dva kola su šokirali svojim izdanjima. U prvom kolu je očekivano da Zvezda ima gotovo lakši trening, a na kraju Partizan treba da žali za drugim bodom, jer je imao i četiri gola prednosti. Potom su gostovali moćnom Jadranu u Herceg Novom. Pune tri četvrtine su bili ravnopravni i igrački i rezultatski sa učesnikom Lige šampiona, čak i vodili, imali napad za izjednačenje minut pre kraja, a na koncu poraženi 10:8. Vlahović brani odlično, Radanović i Crnogorac Radonjić su lideri ekipe, sledi ih Radulović, dok je Gbadamasi na centarskoj poziciji pronašao svoj ritam. Adžić, Kasum, Korolija su velika imena, ali nekako su mladi „grobari“ nadomestili njihov odlazak i igraju iznad očekivanja.
Našim igračima će ovo biti čak 11. zvanična utakmica ove sezone. Raduje ozbiljnost demonstrirana protiv Kotora, odnosno prva i poslednja četvrtina u duelu sa Jadranom. Čvrsta odbrana otvara put ka uspehu. Zaustavljajući šutere domaćih, veći deo posla je urađen. Velkić i Gbadamasi su se upoznali i taj okršaj mnogo toga može rešiti. Svakako je reč o derbiju i pritisak je na Šapčanima, Beograđani još opstanak smatraju velikim uspehom. Jug, Mladost i dva Jadran su veliki favoriti, a onda preostaje samo jedno mesto i bar četiri kandidata. Sve je jasno...

TRVL - A1
3. KOLO: Partizan – ŠABAC, Jadran (S) – Primorac, Jug – Jadran (HN), Mladost (Z) – C. Zvezda, Mornar (S) – Budva.
1. Jug 2 2 0 0 35:15 6
2. Mladost (Z) 2 2 0 0 34:14 6
3. Jadran (HN) 2 2 0 0 21:17 6
4. ŠABAC 2 1 0 1 25:18 3
5. Jadran (S) 2 1 0 1 21:21 3
6. Primorac 2 1 0 1 15:22 3
7. Partizan 2 0 1 1 18:20 1