7. jul 2011.7. jul 2011.
ATLETIKA: DVA NASTUPA TEMPA

TRI MEDALjE TEMPU

Prošlog vikenda u S. Mitrovici i Beogradu održano je Prvenstvo Srbije za mlađe i starije pionire, uzrasta od petog do osmog razreda. Atletski klub „Tempo“ je ostvario odlične rezultate osvojivši tri medalje. Dve srebrne medalje osvojio je atletičar Željko Tovilović u disciplinama, bacanje koplje sa odličnim rezultatom 41,54 i u kugli 12,95. Bronzanu medalju na 300 m (rezultat 38,22), osvojio je atletičar Aleksandar Grnović . Trener dvojice atletičara, Ivan Đinić, naglasio je da se posle tri meseca pauze zbog povrede i operacije, atletičar Aleksandar Grnović pojavio na atletsku stazu osvojivši medalju, postepeno će se uključivati u trenažni proces i na neka atletska takmičenja.
Mlađi pioniri Đorđe Nikitović na 800 m (2;24,77) i Dragan Japranin na 300 m (47,59) osvojili su četvrto mesto u Srbiji.
Junakinja u S. Mitrovici je bila mlada atletičarka Mina Gajić, tek je završila treći razred OŠ, i stazu od 600 m istrčala je odličnim rezultat 1;55,58, najavivši sjajnu karijeru.