(5. decembar 2019.)
SKUPŠTINA I ROĐENDAN MOTO KLUBA “ČIVIJA”

15 godina sveta pod točkovima

Dosadašnji predsednik Aleksandar Madžarević Saler ponovo je dobio poverenje članova i još jedan mandat na četiri godine. “Tokom ovih godina naši članovi su obišli sve kontinente, sem Australije i Južne Amerike. Gde god su bili dostojno su reprezentovali ne samo ime kluba nego i grada” kaže Aleksandar Madžarević
15 godina sveta pod točkovima
Moto klub „Čivija“ u petak je održao skupštinu kluba i ujedno obeležio 15 godina postojanja. Dosadašnji predsednik Aleksandar Madžarević Saler ponovo je dobio poverenje članova i još jedan mandat na četiri godine.
Ovo je bila prilika i da se nagrade najzaslužniji za promociju kluba ove godine. Tako su Zoran Jovanović i Aleksandar Travar dobili priznanja za najveći broj poseta moto skupovima.
-Nastavljamo ono što je početo još 2014. godine. Ljudi koji su tada vodili klub i dalje su tu i aktivno učestvuju u svemu. Tokom ovih godina naši članovi su obišli sve kontinente, sem Australije i Južne Amerike. Gde god su bili dostojno su reprezentovali ne samo ime kluba nego i grada. Mnogo ljudi je Šabac posetilo upravo zbog „Čivije“. Do sada smo osam puta od Moto asocijacije Srbije nagrađivani za najbolje organizovani moto skup. Značajno je kada neko iz branše kaže da ste najbolji, kaže novi-stari predsednik Aleksandar Madžarević.
Dejan Isaković, Novica Andrić i Nikola Kacin motorima su obišli deo Evrope i Afrike, a najveći poduhvat je bio kada su pre dve godine stigli do granica Kine. Jedinstveni su po ovim poduhvatima, jer iza sličnih misija uvek postoji logistička podrška i timovi koji prate motore, dok su se oni na putovanjima dugim više hiljada kilometara mogli pouzdati samo u sebe i svoje mašine.
-Plan nam je da u godinama koje dolaze posetimo i ta dva preostala kontinenta. Želja nam je i da održimo brojna prijateljstva koja smo stvorili i van granica bivše Jugoslavije, ali i da ostvarimo nova. Naši članovi su samo tokom poslednjih mesec dana posetili Hamburg, Grac, Čikago i Njujork. Godina je bila uspešna. Nismo imali nijedan incident, iako smo ukupno prešli stotine hiljada kilometara, naveo je Madžarević.
„Čivija“ je poznata i po svom humanitarnom radu. Jedni su od prvih organizatora „Bajk-rok misije“, događaja na kom stotine bajkera iz centralne Srbije odlazi u srpske enklave na Kosovu, organizuje koncerte i trudi se da Srbima koji žive tamo bar malo ulepšaju svakodnevicu. Obilaze i domove za nezbrinutu decu, a drugarima iz OŠ „Sveti Sava“ svake Nove godine nose paketiće.
-Trudimo se da ljude koji mogu i imaju spojimo sa ljudima kojima je potrebno. Svaki naš moto skup ima i humanitarni karakter. Deo sredstava uvek se odvoji za nekog kome je u tom trenutku najpotrebnije, kaže predsednik kluba.
Dobra muzika, provod, druženje i humanost, nisu sve što odlikuje moto skupove koje organizuje „Čivija“. Zajedno sa lokalnim Telom za koordinaciju poslova bezbednosti u saobraćaju i Agencijom za bezbednost saobraćaja na svakom skupu promovišu bezbednu vožnju. Toga se pridržavaju i u svakodnevnom životu, a posebno se trude da na mlade vozače, početnike, prenesu svoja znanja i iskustva kako bi se što bolje snalazili u saobraćaju.
Skupština kluba održana je u restoranu „Mali Balkan“, a predsednik se posebno zahvalio ovom ugostiteljskom objektu što im je uvek izlazio u susret i odazivao se njihovim humanitarnim akcijama.
M.M.

Najnoviji broj

22. oktobar 2020.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa