21. maj 2020.21. maj 2020.
KRIVINA U OGLEDALU

Dnevnik uvreda ministra sramote

Traba biti izuzetno nekorektan, da ne upotrebim neki težu reč s obzirom na osetljivost koja je naprasno obuzela taj deo našeg društva, doći u jedan grad i vređati ga iz sve snage. Ako svemu tome dodamo i lažni autoritet kojim je godinama taj neko dopingovan, onda je potpuno jasan dnevnik uvreda jednog ministra koji je nedavno posetio naš grad.
Naravno, radi se o ministru za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Zoranu Đorđeviću. Pri povratku iz Valjeva za Beograd, svratio je i do Šapca. Verovatno je u Šapcu sa sve konferencijom za štampu proveo jedno fudbalsko poluvreme, ili tretman u teretani u vrh glave, ali je uspeo svojim neprevaziđenim intelektom da stekne uvid u kompletnu sliku o tome da je Šabac najobičniji ruina u rangu Černobila. Rekao je tom prilikom ministar da se dobar domaćin u Srbiji prepoznaje po kapiji, dvorištu, kući, putu koji vodi kod njega. Ministar Đorđević ništa od toga nije video u našem gradu za to fudbalsko poluvreme koje je proveo u gradu na Savi. Za ministra Đorđevića „Šabac je tuga, jer izgleda isto kao pre deset godina, za razliku od drugih gradova u kojima je SNS na vlasti“. Most je, nastavio je on, ruiniraniji nego što je bio, asfalt izgleda gore nego što je bio, putevi su, takođe, gori nego što su bili. Sve je to ministar Đorđević uspeo da vidi iz svoje limuzine sa zatamljenim staklima prilikom posete ne gradu Šapcu, već gradskom odboru SNS u Šapcu kako su nas obavestili mediji koji su imali pristup ovom događaju. Što je najsmešnije, kolega koji je izveštavao sa ovog skupa za jednu televiziju, deo u kojem ministar Đorđević govori o ruiniranom mostu, pokrio je snimcima starog železničkog mosta koji vajni ministra nije video ni na razglednici, a kamo li uživo.
Naprednjacima će, po ministru Đorđeviću, biti veoma lako da pobede na izborima u Šapcu, jer je u našem gradu na vlasti neko ko za sve ovo vreme nije ništa uradio!!!??? Najviše zbog toga što gradski odbor SNS u Šapcu ima jasnu viziju za razvoj grada u naredne četiri godine i što za tu viziju imaju punu podršku Vlade Srbije i glavnog kandidata za gradonačelnika našeg grada - Aleksandra Vučića.
Za ministra Đorđevića imam samo jedno pitanje, pošto je rekao da može da se bilo koji grad u kojem je na vlasti SNS uporedi sa Šapcem - Koliko gradova u kojima je SNS na vlasti ima pogon za prečišćavanje otpadnih voda? Možda kanalizacija nije stigla u svako selo našeg područja, ali SNS godina već vlada Beogradom, a pola Dedinja i Senjak je još na septičkim jamama, da ne pričam o Beogradu na vodi koji takođe nema kanalizaciju već cevi koje su instalirane direktno u reku Savu. U Zrenjaninu još nemaju vodu za piće, na primer.
Ovakvih primera je koliko hoćete, kao i naprednjačkog bezobrazluka. Kako je moguće da neko toliko vređa grad u kojem žive i ljudi koji su aplaudirali tom ministru Đorđeviću. Apsolutno sam siguran u svoju tezi da u Šapcu postoje toliko ostrašćeni članovi SNS koji ama ič ne vole grad u kojem su odrasli i u kojem žive. Vole stranku koja im je omogućila udoban život kakav su do pre neku godinu samo mogli da sanjaju i da gledaju na televiziji. Tu nema mesta za ljubav prema gradu.
A, šta očekivati od ljudi koji su nekada bili šoferi svojim partijskim funkcionerima, poput ministra Đorđevića. Nije to lako. Godinama je bio lični vozač Jorgovanke Cice Tabaković, sadašnje guvernerke Nerodne banke Srbije. Kada je ona mogla kroz život i politiku da se provuče sa svojom sumnjivom diplomom, što ne bi mogao i šofer Đorđević. Od čovek koji ne razlikuje ekstremitete od genitalija bila bi, pravo da vam kažem, sramota dobiti kompliment.
Kao što ministar Đorđević ubeđuje svoje partijske drugare da u Šapcu ništa ne valja, a ovi bezpogovorno klimaju glavama, tako ubeđuje ostatak Srbije da živi nikada bolje. I to sve zahvaljujući kandidatu za gradonačelnika Šapca Aleksandru Vučiću. Ministar Đorđević je jedna od najvećih sramota u novijoj istoriji Srbije i toga je verovatno svestan. Zato se tako i ponaša. Što je bezobrazniji, to mu je opstanak u crnoj limuzini bliži. Naučilo je to da se bori. Kopa i rukama i nogama. A, nama ne preostaje ništa drugo nego da pređemo preko ovih uvreda i laži i da nastavimo da volimo svoj grad, jer Šabac ni od koga drugu ljubav neće dobiti.
N. K.

Najnoviji broj

26. januar 2023.

Најновији број
Verified by Visa MasterCard SecureCode
American Express MaestroCard MasterCard Visa
Banka Intesa