22. septembar 2011.22. sep 2011.
RUKOMET: SUPER LIGA

RUTINSKA POBEDA NA STARTU

MP “Zorka Keramika“ (Šabac) ““ “Smederevo“ (Smederevo) 33:22 (16:12)
Prema očekivanjima, “Metaloplastika ZK“ je bez većih poteškoća savladala rukometaše “Smedereva“ u prvom kolu Super lige. Sledi start u SEHA ligi
Hala Gimnazije, gledalaca 400. Sudije: Savić i Radulović (oba Beograd). Sedmerci: MP “Zorka Keramika“ 2 (2), Smederevo 10 (6). Isključenja 12, Smederevo 8 minuta.
MP “Zorka Keramika“: Rajičić 14 odbrana (1), Karanović 1, Aleksić, Krečković, Vidaković, Marjanović 2, Dragaš 7, Medurić 3, Marković 3, Grujičić 4, M. Mitrović 5, L. Mitrović 8, Teodorović, Arsić 3 odbrane (2).
“Smederevo“: Bogdanović 8 odbrana, Radosavljević 3, M. Ristić 4, Stojković, Kostić 2, Milentijević, Todorović, Kojić 4, Radojković, Paloćević 2, Jovanović 2, Trumbetaš 2, Vojinović, Ristić 1, Dobrić 4 odbrane
Igrač utakmice: Luka Mitrović (MP “Zorka Keramika“)
Rukometaši “Metaloplastika Zorka Keramike“, u meč 1. kola Super lige, ušli su kao veliki favoriti u duelu protiv gostiju iz Smedereva, i na parketu su u potpunosti opravdali tu ulogu.
Smederevci su držali rezultatski priključak samo u prvih 10 minuta, međutim, posle tog perioda, Šapčani prave seriju i dolaze u vođstvo od 8:4, kada je utakmica praktično bila prelomljena. Prednost je rasla, te je oko 20. minuta bilo 12:6, a gosti su najbliže “Metaloplastici“ prišli na 3 gola zaostatka. Nakon prvog dela, na semaforu je stajalo 16:12, ali već onda je bilo jasno da su plavi mnogo kvalitetniji tim.
U drugom poluvremenu na parketu je postojala samo jedna ekipa. Prednost sa poluvremena je ubrzo uvećana, i već je u 36. minutu iznosila 7 golova. Kako je pobeda bila i definitivno osigurana, trener domaćih, Novaković, pružio je šansu i mlađim igračima. Odbrana 5 ““ 1, koju je forsirala “Metaloplastika ZK“, bila je nerešiva za goste. Sa druge strane, odličnu rolu imali su bekovi plavih, koji su, uz kontra napade, sjajnim šutevima povećavali razliku na semaforu. U jednom trenutku, ona je iznosila 13 golova razlike, 5 minuta pre kraja. Konačnih 33:22, predstavlja realan odnos snaga ove 2 ekipe. Ovim trijumfom, “Metaloplastika ZK“ je došla na vodeću poziciju superligaške tabele posle 1. kola.