15. april 2021.15. apr 2021.

TEKVONDO: EVROPSKO PRVENSTVO

Mateja peti na kontinentu

Tekvondista iz Šapca, reprezentativac i član istoimenog kluba, Mateja Ivanović, osvojio je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Sofiji. U kategoriji do 54 kg, mesto u četvrtfinalu obezbedio je pobedom nad Azerbejdžancem Guluzadeom 14:13. Bila je to jedna od najboljih borbi prvog dana Šampionata. Rival je nekadašnji kadetski šampion Evrope. U odlučujućem duelu za medalju, Mateja je poražen od reprezentativca Mađarske Omara Đerđi Salima koji je kasnije osvojio i titulu prvaka Evrope.

Mateji Ivanoviću ovo je bio debi na kontonentalnim seniorskim šampionatima, jedini je šabački predstavnik u prestonici Bugarske, a sa pozicije trenera predvodio ga je Miloš Lazić. Srebrnu medalju je osvojio Raspamonakis (Grčka), a bronze: Kazolu (Belorusija) i Bovkun (Rusija).