29. april 2021.29. apr 2021.

KAJAK: POČETAK SEZONE

Start koji obećava

Brojni uspesi na prvim takmičenjima u 2021. godini. Medalje sa Kupa Srbije i Prvenstva na 5.000 metara.
Tradicionalno je sezonu u kajaku u Srbiji otvorio Kup Srbije na Adi Ciganliji, odnosno Prvenstvo na 5.000 metara.

Medalje za Šapčane na Kupu su osvojili: Veljko Dovragović, juniorski šampion na 500 i 1.000 metara, Luka Manjenčić je postao vicešampion na 500 i trećeplasirani na kilometarskoj deonici. Nebojša Grujić je zaslužio poziciju tri među jednosedima na 200 metara za seniore, Branko Lagundžić je treći senior na pola kilometra. Dunja Sarić je bronzana seniorka jednoseda na 1.000 metara.

Istakli su se i kanuisti, konkretno, Mihailo Malović osvajanjem titule u jednokleku na 500 i 1.000 metara, odnosno srebrom na 200 metara za juniore.

Juniorski dvojac, Luka Manjenčić i Veljko Dovragović, nastavili su pobednički niz započet na Kupu Srbije, osvojivši prva dva mesta i na Prvenstvu Srbije na 5000 m. Ovoga puta zlatna medalja pripala je Luki Manjenčiću, dok je Veljko Dovragović osvojio srebro.

U zbiru, na dva takmičenja, Šapčani su osvojili 12 medalja.