6. oktobar 2011.6. okt 2011.
RUKOMET: SUPER LIGA SRBIJE

SAČUVANA LIDERSKA POZICIJA

Metaloplastika ZK (Šabac) ““ Rudar (Kostolac) 30:26 (17:12)
Maksimalan učinak rukometaši Metaloplastika ZK su sačuvali i posle 3. kola. Ovaj put, plavi su bili bolji od gostiju iz Kostolca, koji su pokazali da se nisu slučajno plasirali u Super ligu
Hala Gimnazije, gledalaca 700. Sudije: Nenadić i Stefanović (oba Beograd). Sedmerci: MP Zorka Keramika 1 (1), Rudar 1 (1). Isključenja MP Zorka Keramika 14, Rudar 10 minuta.
Metaloplastika ZK: Rajičić (7 odbrana), Karanović 6, Živanović, Krečković, Vidaković, Marjanović 3, Dragaš 1, Medurić 3, Novaković, Marković 4, Grujičić 4, M. Mitrović 3, L. Mitrović 6, Teodorović, Arsić (2 odbrane), Maksimović.
RUDAR: Đorđević (10 odbrana), Ivošević, Bujišić 3, Mitrović 6, Rakić 1, M. Stojković, Lazić 5, Ivanović 3, Ajdačić, Kopanja, Nedeljkov, N. Stojković, Vuković, Milošević 4, Nešovanović 4, Dimitrijević.
Igrač utakmice: Luka Mitrović (MP Zorka Keramika)
Šabac, 1. oktobar. Liderska pozicija u Super ligi Srbije je sačuvana i nakon 3. kola. Iako je novi prvoligaš prikazao kvalitetnu igru, i potvrdio da mu je definitivno mesto u eliti, Šapčani su potpuno zasluženo trijumfovali, i pokazali da su ipak znatno kvalitetniji tim.
Na samom startu, u prvih 10 minuta minimalno vođstvo su imali gosti. Do prednosti domaći prvi put stižu po isteku prve šestine meča, kada je rezultat bio 6:5 za Metaloplastiku. Prelomni trenuci meča su se desili između 15 i 25 minuta, kada je odličnom serijom, ekipa Metaloplastike uspela da dođe do prednosti od 7 golova (17:10). Na odmor se odlazi pri rezultatu 17:12. Drugo poluvreme je bilo uglavnom izjednačeno, a prednost se kretala između 4 i 8 golova razlike, koliko je bilo u 48. minutu (25:17). Sa nekoliko čudnih odluka, sudijski dvojac iz Beograda je doprineo da nekoliko minuta pred kraj, gosti priđu na 4 gola zaostatka. Ipak pobeda plavih ni jednog trenutka nije bila ozbiljno ugrožena. Prednost od 4 gola je stajala na semaforu i po isteku 60. minuta (30:26)