10. novembar 2011.10. nov 2011.
RUKOMET: SEHA LIGA

ISPUSTILI POBEDU

U uzbudljivoj utakmici u Zagrebu rukometaši Metaloplastika ZK ispustili pobedu u finišu utakmice
RK Zagreb - RK Metaloplastika ZK 28:27 (14:15)
U zaostaloj utakmici prvog kola SEHA lige, Metaloplastika ZK je izgubila u gostima od ekipe Zagreba rezultatom 28:27 (14:15). Šapčani su bili samo korak do iznenađenja ali su praktično u poslednjih devet minuta ispustili pobedu.
Ekipa Metaloplastika ZK je pružila sjajnu partiju, ali je mladost i neiskustvo ponovo bilo protivnik Šapčana. Izabranici Slavka Novakovića imali su prednost tokom celog susreta protiv ekipe koja u svojim redovima ima čak devet reprezentativaca.
Plavi su odlično otvorili meč i u jednom momentu imali su prednost od pet golova 5:10. Konstantno su bili u prednosti tokom prvog poluvremena i na odmor se otišlo rezultatom 14:15. Drugo poluvreme je bilo nalik prvom. Dominacija Šapčana i konstantna rezultatska prednost ali je u poslednjih devet minuta presudilo iskustvo koje je bilo na strani domaćina.